Reklam

Youtube’da Popüler Olmak için En iyi Video Türleri

Eveet değerli yücebilgi okurları, sizde youtube’da yayın yapmak istiyorsanız ancak hangi konuda videolar çekip paylaşacağınız hakkında bir fikir sahibi değilseniz bu yazı tam size göre. Son zamanlarda büyük bir furya haline dönüşen youtube’de kanal sahibi olmak oldukça iyi bir fikirdir aslında. Örnek olarak youtube yer alan yucebilgi sayfasına ait bir videoyu da aşağıda görebilirsiniz. Youtube gibi bir platformu eğitimden, canlı yayınlara kadar pek çok alanda kullanabilirsiniz. Yayınladığınız içeriklerin kalitesine göre de takipçi sayınız zamanla artış gösterecektir.

Kanal sayınızda bulunan abone sayısı artış gösterdikçe ve videolarınız binlerce kişi tarafından izlendiğinde, youtube’da yayın yaptığınız orjinal içerikli videolarınız üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada önemli olan telif haklarının ihlal etmeden, özgün ve orjinal içerikler paylaşmanızdır. Bir diğer nokta ise yapılmayanı yapmaktan geçer. Herkes tarafından rağbet görecek olan türde videolar çekmek ve yayınlamak kanalınızın geleceği açısından büyük avantaj sağlayacaktır. Takipçilerininz için haftada bir veya daha kısa sürede video yayınlayabilirsiniz. Ara sıra canlı yayın yapmaya özen gösterin ve takipçilerinizin ilgisini üzerinizde tutun.

Reklam
kushirepiro.com Twitch kanalı

Kanalınızın kalitesini gösteren güzel bir görsel hazırlayın ve kanalınız için kullanın. Ayrıca videolarınızın girişlerinde yine orjinal ve şık olarak hazırlanmış introlar kullanın. Bu tip yapılandırmalar izleyicilerin ilgisini çeker ve video içeriğinin kaliteli olduğu konusunda karar kılmalarına büyük oranda yardımcı olur.

Kanalım da hangi tür videolar yayınlamalıyım?

Kanalınız için yayınlayacağınız video türleri arasında, komedi, bilim, oyun, teknoloji, toplumsal analizler ve soru cevap gibi çeşitli alanlar arasından birini seçerek, seçtiğiniz alan üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Başarının sırrı ilgi duyduğunuz alan üzerine yoğunlaşmanız ve alanınızda en iyi performansı sunmanızda saklıdır. Çektiğiniz videolar samimi olmalı ki izleyiciler sizi takip etmeye değer görmelidir. Bu şekilde takipçi sayınız artacak arttıkça yeni videolar atmak isteyeceksiniz.

Bir diğer önemli nokta ise videolarınız iyi bir şekilde düzenlemenizdir. Sahneler ve sesler arasındaki geçişler yumuşak olmalıdır. Kullandığınız kameralar ve mikrofonlar görüntüyü ve sesi kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde kayda almalıdır. Devamı gelecek…

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.