Yeni doğan bebek T.C. Kimlik Kartı Çıkartmak
Yeni doğan bebek T.C. Kimlik Kartı Çıkartmak, T.C. Kimlik Kartı Nasıl Çıkarılır?
Reklam

Yeni Doğan Bebek T.C. Kimlik Kartı Çıkartma

Yeni doğan bebeğe kimlik kartı nasıl çıkarılır? Yeni doğan bebek nasıl kayıt ettirilir? Yeni doğan bebek kimlik kartı için neler gerekli? Yeni doğan bebeğin nüfusa kaydı için gerekenler neler? Yeni doğan bebeği nüfusa kim kayıt ettirebilir? Yeni doğan bebek kimlik kartı için randevu almak gerekli mi?

Türkiye Cumhuriyeti ülkesinde yeni doğan (dünyaya gelen) bebeklere T.C. kimlik kartı çıkarabilmek için başvurusu esnasında yanınızda bebeğin doğumuna ilişkin doğum belgesinin bulunması gerekir. (Doğum belgesi bebeğin dünyaya geldiği hastane tarafından düzenlenir.)

Kimlik kartı çıkarabilmek için randevuya ihtiyaç duyulmaz.

Reklam

Nüfus Müdürlüğüne bebeğin doğum belgesi ile birlikte gidilir.

Yeni doğan bebek kimlik çıkarma işlemi işlemi için Nüfus Müdürlüğüne bebeğin anne veya babasının gitmesi gerekir. Şayet anne veya baba gidemeyecek durumdaysa, anne veya babanın yeni doğan bebeğe kimlik çıkarması için yetkilendirecekleri kişiye vekalet vermeleri gerekir.

Doğum belgesi ile birlikte Nüfus Müdürlüğüne gidildiğinde sıranızı alarak kısa bir süre içerisinde yeni doğan bebek T.C. Kimlik Kartı başvurusunu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden bebeğin isminin ne olacağına ilişkin bilgiler sorulur ve yeni doğan bebeğe konulan isim ile geçici kimlik belgesi düzenlenir. Yaklaşık 2-3 gün kadar sonra ise ikamet adresinize yeni doğan bebeğinizin T.C. Kimlik Kartı tarafınıza teslim edilmek üzere gönderilir. İkamet adresinizde bulunmamanız halinde T.C. Kimlik Kartı bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğüne iade edilir. İade edilen T.C. Kimlik Kartını Nüfus Müdürlüğünden teslim alabilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.