Xiaomi Vodafone Hat Hotspot Sorunu ve Çözümü
Reklam

Xiaomi Vodafone İnternet Paylaşımı (Hotspot) Sorunu ve Çözümü

Xiaomi Vodafone hat hotspot sorunu ve çözümü hakkında kesin çözüm içeren bu yazıyı sizler için ele aldık. Xiaomi kullanıcıları bilirler ki Türktelekom ve Turkcell gibi operatörlerin hatlarında internetlerini paylaşıma açtıklarında sorun yaşamazlar. Dışarıdan biri paylaştıkları internete rahatça bağlanıp paylaşılan internet ile rahatça sörf yapabilmektedir.

Ancak Vodafone hat kullanıcıları Xiaomi telefonlarında internetlerini paylaşıma açtıklarında, karşı taraf telefonunun wifi ağına bağlanabilmekte fakat internet hizmetini kullanamamaktaydı. İşte tam olarak bu sorunun çözümü için aşağıda anlatılanları doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Adımları sırası ile takip edin ve anlatımları doğru bir şekilde uygulayın.

Xioami kullanıcıları eğer Vodafone hat kullanıyorlarsa internet paylaşımında (hotspot) sıkıntı yaşamaları içten bile değildir. Vodefone hat inretnet paylaşımı (hotspot) sorunun çözümü için yapmanız gereken şey aslında oldukça basittir. Sırası ile aşağıdaki hiyerarşiyi takip ederek resimde yer alan ekrana ulaşın!

Reklam
 1. Ayarlar
 2. SIM kartlar & mobil ağlar
 3. SIM KART AYARLARI (Vodafone)
 4. Erişim noktası adları

Yukarıdaki yolu sırası ile takip ettiğinizde resim de görülen ekrana ulaşmış olacaksınız. Bu ekranda en altta bulunan Yeni APN butonuna tıklayın. Yeni Erişim Noktası (APN) oluşturma ekranında ad bölümüne Consumer Broadband yazın. APN bölümüne ise internet yazarak kayıt edin. Şimdi APN’ler içinden en son oluşturduğumuz Consumer Broadband’ı seçiyoruz ve internetimizin aktif hale gelmesini bekliyoruz. Hat interneti aktif olduğunda artık Xiaomi telefonunuzda Vodafone Hat ile Hotspot yani internet paylaşımını açabilir ve kullanabilirsiniz.

Bir başka çözüm yöntemi ise bilgisayarınızdan internet DNS adresini değiştirmenizdir. Bu yöntemde kesin olarak işe yaramaktadır. Vodafone hatlarda hotspot bağlantı sorununun çözümü için bilgisayarınızın internet ayarları bölümünden DNS değiştirme bölümüne gelerek burada DNS adresini 8.8.8.8 – 8.8.8.4 olarak değiştiriyoruz. Ayarları bu şekilde kayıt ettikten sonra artık bilgisayarınızdan sorunsuz şekilde internete erişebilirsiniz.

Reklam

5 YORUMLAR

 1. Hay Allah senden razı olsun hocam ya.. Nasıl bi yardımın dokundu inanamazsın..

  Buradan aynı sorunu yaşayan arkadaşlara sesleniyorum.. Direk DNS ayarlarından dediği gibi yapın, saniyesinde düzeliyor..

  Kolay gelsin size de..

 2. Ya vallahi aylardır uğraşıyordum olmamıştı. Okumadığım açıklama , izlemediğim video kalmamıştı. APN Consumer Broadband iki saniyede sorunu çözdü.

 3. wifi bağlantısı mı kopuyor yoksa bağlantı olduğu halde internete erişim mi sağlayamıyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.