Xiaomi TWRP Nasıl Yüklenir?
Reklam
Xiaomi TWRP Nasıl Yüklenir?

Xiaomi TWRP Nasıl Yüklenir?

Xiaomi Twrp nasıl yüklenir, TWRP custom yani özelleştirilmiş bir recovery modudur. Türkçe olarak açacak olursak özelleştirilmiş kurtarma modu olarak adlandırabiliriz. Xiaomi TWRP recovery kurulduğunda cihaza özelleştirilebilir ve farklı romlar yüklenme yolunu açar. Şimdi aşama aşama xiaomi twrp kurulumunun anlatımına geçelim.

Öncelikle Xiaomi telefonunuza Custom TWRP Recovery kurulumu için, telefonunuzun Unlock edilmiş olması yani bootloader kilidinin kaldırılmış olması gerekir. Telefonunuzu unlock yapmak için Xiaomi Unlock Nasıl Yapılır? yazısına göz atınız. Bilgisayarınızda ADB Shell kurulu değil ise bu bağlantıya tıklayarak ADB’yi kurabilirsiniz.

 1. Xiaomi TWRP kurulumu için öncelikle Xiaomi TWRP adresine girerek telefon modelinize uygun olan TWRP’yi indirmeniz gerekiyor.
 2. Xiaomi cihazınız için uygun TWRP dosya imajını yani twrp.img isimli dosyayı C://android-platforms dizinin içerisine atıyoruz.
 3. CMD komut satırını açarak android-platforms dizinine aşağıdaki komutlar ile ulaşım sağlıyoruz.
  cd ..
  cd ..
  cd android-platforms

  komutu ile dizin içerisine ulaşıyoruz.

 4. Bu aşamada artık telefonunuzun ses kısma tuşu ve güç tuşuna basarak fastboot moduna alıyoruz. Bir başka şekilde fastboot moduna geçmek isterseniz, bilgisayarınızda android-platforms dizininde komut satırını açarak aşağıdaki komutlar ile fastboot moduna alabilirsiniz.
  adb reboot bootloader
 5. Aşağıda yer alan komut ile twrp.img dosyasını telefonumuza yazdırıyoruz.
  fastboot flash recovery twrp.img / Komutu ile recovery dosyası yazdırılıyor.
  fastboot reboot / Komutu ile telefon yeniden başlatılıyor.
 6. Xiaomi TWRP custom recovery için gerekli kurulum aşamaları tamamlanmış oluyor ve telefonunuzu ses açma ve güç tuşuna basarak yeniden başlattığınızda TWRP yani custom recovery ekranı sizi karşılayacaktır.
Reklam
Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.