Xiaomi root nasıl yapılır
Reklam
Xiaomi root nasıl yapılır

Xiaomi Root Nasıl Yapılır?

Xiaomi root nasıl yapılır, telefonunuzu root yapabilmek için öncelikle telefonunuza xiaomi unlock uygulanarak bootloader kilidinin açılması ve xiaomi twrp kurulumu ile custom recovery kurulum işlemlerinin tamamlanması gerekir. Aşağıda Xiaomi Unlock Nasıl yapılır konusuna ve TWRP nasıl yüklenir ile ilgili bağlantıya yer verilmiştir.

Xiaomi Unlock Nasıl Yapılır?

Xiaomi TWRP Nasıl Yüklenir?

Reklam
  1. Xiaomi Custom Recovery veya Xiaomi TWRP kurulum işlemi yapıldıktan sonra SuperSu uygulamasını buraya tıklayarak indiriyoruz ve bu bağlantıdan SuperSu.zip olarak indirdiğimiz dosyayı telefonunuzun hafızasına atıyorsunuz,

    xiaomi supersu root, xiaomi root nasıl yapılır?
  2. Daha sonra ses açma ve güç tuşuna basarak telefonunuzu Recovery Modda açıyorsunuz. Burada install butonuna basıyorsunuz ve karşınıza gelen dizin içerisinde yer alan dosyalardan SuperSu.zip isimli dosyayı seçerek kurulum işlemini başlatıyoruz.
  3. Kurulum başarıyla tamamlandıktan sonra Xiaomi telefonunuzu yeniden başlatın ve cihaz açıldığında menüden SuperSu ismli uygulamayı göreceksiniz.
  4. Telefonunuz üzerinden geliştirici seçeneklerini aktif ederek, hata ayıklama modunda bilgisayara bağladığınızda artık aşağıdaki komutlar ile bilgisayar üzerinden telefon içeriğine root yetkileri alarak erişebilirsiniz.
adb shell
su

Xiaomi telefonların root yapılması için tüm işlemler bu kadar olup, xiaomi root yapma işlemi tamamlanmıştır.

Not: Root yapılan cihazlar kernele erişim izni sağladığından ötürü, cihaz üzerinde yapılan köklü değişiklikler kalıcı hasarlara yol açılabilir.

*Sitemizde anlatılan xiaomi root yapma, xiaomi root nasıl yapılır isimli yazılar rehber niteliğinde olup, işlemlerden doğacak sorunlardan dolayı sitemiz ve yazarlarımız kesinlikle hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. İşlemi gerçekleştiren kişiler doğacak sorunlardan bizzat kendileri sorumludur.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.