Xiaomi Model (Bölge) Numaraları
Xiaomi Model (Bölge) Numaraları

Xiaomi model numarası nasıl öğrenilir? Xiaomi Global olup olmadığı nasıl anlaşılır? Xiaomi Hindistan modeli olup olmadığı nasıl anlaşılır? Xiaomi Çin modeli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Xiaomi Model Numarası Öğrenme

Son yılların büyüyen gözde markası Xiaomi telefonlarının farklı ülkeler için farklı modelleri üretilmektedir. Farklı ülkeler için üretilen (farklı bölgeler) Xiaomi telefonların model numaraları farklılıklar göstermektedir. Bu model numaraları aslında kullanıcıya sahip olduğu cihazın veya sahip olacağı cihazın hangi ülke (bölge) için üretildiğini ifade eder gösterir. Xiaomi telefonların model numarasını öğrenebilmek için Xiaomi telefona ait kutunun üzerine göz atarak kutu üzerinde model numarasını görebilirsiniz. Alacağınız veya kullandığınız telefon kutusuz ise telefonun arka kapağında yer alan model numarasından yine model numarasını öğrenebilirsiniz. Şayet telefonun arka kapağında model numarası yazmıyorsa telefonun ayarlar bölümünde telefon hakkında bölümünden de model numarasını öğrenebilirsiniz.

Xiaomi Model Numarası Öğrenme
Xiaomi Model Numarası Öğrenme

Xiaomi Model (Bölge) Numaraları Ne Anlama Gelir?

Xiaomi telefonların model numaralarında yer alan harfler bir takım bilgileri vermektedir. Xiaomi telefonların Global olup olmadığını, Hindistan modeli olup olmadığını ve Xiaomi Çin modeli olup olmadığını model numarasında yer alan harflerden öğrenebilirsiniz.

Yukarıda yer alan resimde Xiaomi Mi 9T Pro telefonun model bilgisine baktığımızda model numarasının sonunda “G” harfi bulunmaktadır. Model numarasının sonu 3 farklı harf ile bitebilir. Bu harfler bize Xiaomi telefon modelinin hangi ülke (bölge) için üretildiğini gösterir. Aşağıda yer alan tabloda Xiaomi telefonların model numaralarının sonunda yer alan harflerin hangi ülkeye (bölgeye) ait olduğunu görebilirsiniz.

Xiaomi Bölge Kodları
G ibaresi Global (Avrupa – Genel Dünya) Versiyon
I ibaresi India (Hindistan) Versiyon
C ibaresi China (Çin) Versiyon

8 YORUMLAR

  1. Şimdi anlamadığım bir olay var , global veya India olması cihaz için bir sıkıntı yaratirmi

  2. Sıkıntı yaratmasından ziyade, global ve india kodlu ürünler arasında donanımsal ve yazılımsal farklılıklar mevcuttur. Bundan dolayı genellikle global cihaz tercih etmek gerekir.

  3. merhabalar sıfır xiomi 11t pro yu xiomi sitesinde sorgulatınca global orjinal sürüm olarak görünüyor fakat cihaz arka kapağında model numarası yazmıyor? ayarlardan model numarası 2107113SG diye geçiyor 12/256 modeli. tüm 11t pro larda arka kapakta model numarası yazarken bu üründe yok denk gelen varmı acaba? sadece xiomi-5G- Çöp kovası – CE var. model no yok bilgisi olan varmı teşekkürler.

  4. sonu Global kelimesinin G si ile bitiyor. Global olması yüksek ihtimal. Cihazın kutusunda model numarasını yer almaktadır. Kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.