WordPress Twitter Card Problemi (Sorunu) ve Çözümü
WordPress Twitter Card Problemi (Sorunu) ve Çözümü
Reklam

WordPress Twitter Card Problemi Çözümü

WordPress içerik yönetimi sistemini kullanan web site sahiplerinin sorun yaşadığı konulardan biri olan Twitter paylaşımlarında Twitter Card Oluşturma probleminin çözümünü detaylı olarak anlatacağız. Manual olarak Twitter Card oluşturma hakkında bilgi sahibi olmak isteyen okurlarımız Twitter Card Oluşturma isimli yazımıza göz atabilirler.

Twitter paylaşımlarında kart oluşturulmamasının birden fazla sebebi olabilir. Öncelikle bu sebeplerden biraz bahsedelim. Yukarıda bağlantısını verdiğimiz Twitter Card Oluşturma isimli yazımızda bir paylaşımın Twitter sosyal medya platformunda Twitter Card olarak görüntülenebilmesi için bir takım meta etiklerine ihtiyaç duyulur. Bu meta etiketlerinin kullandığınız WordPress temasında ekli olması gerekir. Ekli olmaması halinde Twitter ve Facebook sosyal paylaşım sitelerinde Card oluşturma işlemi başarız olur. WordPress Twiter Card oluşturmak için ihtiyaç duyulan meta etiketlerini temanıza otomatik ekleyebilmek için Yoast SEO eklentisini kullanabilirsiniz. Eklenti kurulumunu yaptıktan sonra Sosyal sekmesi altından Facebook ve Twitter meta verisi ekleme seçeneklerini aktif hale getirin. Yaptığınız bu işlemler sonrasında artık Facebook ve Twitter için ihtiyaç duyulan meta etikleri temanızın kodlarına eklenmiş olacak. Artık internet sitenizin bağlantısını veya internet sitenizde yer alan içeriğin bağlantısını Twitter’da paylaştığınızda otomatik olarak Twitter Card oluşturma işlemi yapılacaktır.

Yukarıda tarif ettiğimiz işlemleri yaptığınız halde eğer Twitter paylaşımlarınız Twitter Card biçiminde görüntülenmiyorsa WordPress Twitter Card Problemi Çözümü için uygulanacak bir diğer yöntem de cPanel üzerinden Mod_Security özelliğini kapatmaktadır. cPanel Mod Security Nasıl Kapatılır? isimli yazımızı ziyaret eder cPanel üzerinden Mod Security özelliğini kapatabilirsiniz.

Reklam

WordPress Twitter Card Problemi Çözümü hakkındaki yazımızın sonuna geldik. Yazımızdaki anlatımların doğru şekilde uygulanması halinde Twitter Card Probleminiz ortadan kalkacaktır. Sorun yaşamanız halinde yorum bırakarak destek alabilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.