wordpress memory limit hatası ve çözümü
wordpress memory limit hatası ve çözümü
Reklam

WordPress PHP Memory Limit Yükseltme veya Arttırma Nasıl Yapılır?

WordPress Memory Limit Nasıl Yükseltillir?

Merhaba arkadaşlar, yazımızda WordPress alt yapısını kullanan internet sayfalarında karşılaşılan WP Memory Limit hatasının ve Memory Exhausted Error hatasını nasıl çözeceğinizi anlatıyoruz.

WordPress WP Memory Limit kelimesi Türkçe dilinde WordPress Hafıza Sınırı şeklindedir.

WP Memory Limit hatası WordPress yapılandırması sırasında Memory (Hafıza) limitinin düşük olarak belirlenmesinden kaynaklanan bir hatadır. Örnek olarak kullanılan bir temanın daha fazla Memory yani hafızaya ihtiyaç duyması durumunda WP Memory Limit hatası ile karşı karşıya kalabiliriz. WP Memory Limit hatasının çözümü ise oldukça basittir.

Reklam

WordPress Memory Limit için WordPress geliştiricileri tarafından belirtilen en iyi değer 256 MB şeklindedir. Bu nedenle WordPress Memory Limit sınırını 256 MB olarak güncellemek ileride karşılaşabileceğiniz bir çok hata mesajının önüne geçecektir.

WordPress WP Memory Limit Arttırma Yükseltme Kodu

WordPress Memory Limit Hata mesajının çözümü için kullanmanız gereken tek satırlık bir komut satırıdır. Bu komut satırı sayesinde karşılaştığınız ve karşılacağınız WP Memory Limit hatalarının önüne geçebilirsiniz.

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

Yukarıda yer alan komut satırını WordPress internet sitenizin bulunduğu dizin içerisinde yer alan wp-config.php isimli dosyayı açarak define(‘WP_DEBUG’, false);satırından sonra eklemeniz gerekir. Kod satırını ilgili yere ekledikten sonra örnek görünüm aşağıdaki şekilde olacaktır.

define('WP_DEBUG', false);
define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );
Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.