Windows 10 UEFI Boot Repair
Windows 10 UEFI Boot Repair
Reklam

Windows 10 işletim sisteminizin UEFI yapılandırması bozulmuşsa ve Windows boot edilemiyorsa bu sorunun çözümü oldukça basit. UEFI yapılandırma ayarlarının bozulması genellikle, dualboot yapılan sistemler de sıkça meydana gelmektedir. Windows işletim sisteminin yanına Linux çekirdeğine sahip bir dağıtım kurduğunuzda (ayrı ayrı disklere) Windows işlem sisteminin boot edilmeme sorunu meydana gelebiliyor. Bu sorunun temelinde UEFI yapılandırma bölümünün zarar görmesi yatmaktadır. Sizde Windows 10 Boot edilmeme sorunu ile karşılaştıysanız, Windows HDD BIOS da gözükmüyor diyorsanız tüm bu sorunların çözümü yazımızın devamında…

Windows 10 UEFI Boot Repair Tamir işlemi için elinizde ISO kalıp dosyası yazılmış boot edilmeye uygun USB Bellek veya DVD olması gerekir. Orjinal Windows 10 64 Bit ISO dosyasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Orjinal Windows 10 64 Bit ISO İNDİR
Orjinal Windows 10 32 Bit ISO İNDİR

Reklam

Orjinal ISO dosyalarını kullanarak Boot edilebilir hale getirdiğiniz USB Belleğinizden veya DVD sürücünüzden bilgisayarınızı başlatın. Dil seçimlerini yaparak ileri tuşuna basın ve sol alt bölümde yer alan Windowsu Onar yazısına tıklayın ve aşağıda yer alan videodaki hususları sırası ile uygulayın. Windows 10 UEFI Boot sorunu çözülecektir.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.