1 yıllık ücretsiz vps nasıl alınır
1 yıllık ücretsiz vps nasıl alınır
Reklam

Ücretsiz Sunucu (Server) Nasıl Alınır? 1 Yıllık Ücretsiz VPS Server Kiralama

Merhaba arkadaşlar, bu yazıda sizlere ücretsiz olarak server sunucu nasıl kiralanır, ücretsiz 1 yıllık VPS server kiralama nasıl yapılır konusunu anlatacağım. Sunucu (server) konusunda daha fazla bilgi almak için Server sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Evde Server Sunucu Kurulumu Nasıl Yapılır? yazımız ile de evde server kurulumuna ilişkin bilgiler edinebilirsiniz.

Ücretsiz sunucu (server) alabilmek için ve 1 yıllık ücretsiz VPS server kiralayabilmek için hali hazırda halen öğrenim görüyor olmak ve öğrenim belgesine sahip olmanız gerekir. Öğrenci değilseniz veya öğrenci belgeniz yoksa maalesef bu yazıda anlatılanlardan fayda sağlamanız mümkün değil.

Alibaba Cloud VPS Server Kiralama

Alibaba Cloud firması üniversite öğrencileri için ücretsiz olarak server kullanma imkanı sunmaktadır. Alibaba Cloud sayfasına kayıt olduktan hemen sonra öğrenci belgenizi yükleyerek öğrenci olduğunuzu doğrulayabilirsiniz. Doğrulama işlemi sonrasında Alibaba Cloud size ücretsiz olarak 1 yıl boyunca VPS hizmeti almanızı olanak sağlar. Bu sayede yıllık ücreti yaklaşık 1820 TL değerinde olan sunucuya 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Reklam

Ücretsiz bir şekilde sunulan sunucunun özelliklerine kısaca bir göz atacak olursak özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz; 1 çekirdekli işlemci, 1 GB ram bellek, 40 GB depolama alanı, Linux işletim sistemi, 1mbps bant genişliği.

Size ücretsiz vps kiralamak için Alibaba Cloud Öğrenci Kampanyası sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz vps hizmetinin yanında yine ücretsiz olarak sertifika alabileceğiniz eğitimlere de katılarak pek çok alandan sertifika sahibi olabilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.