LibreOffice açık kaynak kodlu özgür ofis yazılımı
Ücretsiz Office Programı LibreOffice
Reklam
LibreOffice açık kaynak kodlu özgür ofis yazılımı
Ücretsiz Office Programı LibreOffice

Ücretsiz Office Programı LibreOffice

Libreoffice ücretsiz bir ofis programıdır. LibreOffice hesap tablosu, metin belgesi, şablon gibi bir çok uygulamayı içerisinde barındırır. Güncelleme alan yapısı sayesinde kararlı, güvenilir ve hızlıdır. Libreoffice gönüllü ekipler tarafından geliştirilir ve topluluklar tarafından tercüme desteği alır. Bu sayede dünya dillerinin bir çoğunu bünyesinde barındırır.


Kar amacı gütmeyen The Document Foundation vakfının bir projesi olan LibreOffice, Dünya’nın birçok ülkesinden bir araya gelen insanların oluşturduğu, topluluğunun güdümü ile geliştirilen bir özgür ofis yazılımdır.


Libreoffice açık kaynak kodlu yapısıyla güvenliği üst düzeyde tutmaktadır. Kendisine özgü dosya biçimleri sayesinde başka bilgisayarlarda yüklü olan LibreOffice programları ile de kullanılabilmektedir. LibreOffice bünyesinde barındırdığı uzantı destekleri ile Microsoft Office ve OpenOffice gibi programlarında dosya uzantılarına destek verir.

Reklam

LibreOffice aynı zamanda eklenti desteği sayesinde yeni özellikler kazanabilir. Bu özellikler sayesinde farklı şablonlarda farklı biçimlerde çalışabilirsiniz.

LibreOffice Lisans ücreti ödemenize gerek kalmadan bir office programında ihtiyacınız olan her şeyi size ücretsiz olarak sunar. Linux, Mac Os, Windows gibi işletim sistemlerine verdiği destek sayesinde her platformda kullanılabilir.

LibreOffice bünyesinde aşağıdaki programları barındırır;

  • Metin Belgesi
  • Hesap Tablosu
  • Sunum
  • Çizim
  • Veritabanı

Yukarıda yer alan programların haricinde Kartvizitler, Etiketler, Formüller, HTML Belgesi, XML Form Belgesi gibi şablonlarda yer alır.

LibreOffice ücretsiz olması nedeniyle lisans ücretine sahip olan Microsoft Office programlarının yerini almaya başladı. Kamu kurumlarında da tercih edilen LibreOffice kurumların bütçesine de katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanıcılarına açık kaynak kodlu yazılım özgürlüğü de tattıran bu program sayesinde kullanıcılar bilinçlenmekte ve daha fazla özgür yazılımlara odaklanmaktadır.

LibreOffice, yerli ve milli işletim sistemimiz olarak lanse edilen PARDUS’ta da ön yüklü olarak gelir. Açık kaynak kod dünyasının en sevdiği ofis programı olan LibreOffice özellikle Linux ve MacOs kullanıcıları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Sizde LibreOffice hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ve LibreOffice’in nasıl kullanıldığını öğrenmek için LibreOffice web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

LibreOffice Özgür Ofis Yazılımı

LibreOffice Nasıl Kullanılır?

LibreOffice Kararlı Sürüm indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.


LibreOffice İndir!

Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.