Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır
Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır
Reklam

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır? Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Tıkanan lavabo nasıl açılır? Lavabo tıkanıklığı nasıl giderilir? Hemen hemen herkesin başına gelmiş olan veya gelecek olan durumlardan bir tanesidir lavabo tıkanıklığı. Lavabo tıkanması öyle bir hale gelir ki elinizi yıkadığınız su dahi giderden gidemez hale gelir. Pek çok yöntem denersiniz, sıcak su kaynatıp dökersiniz, çamaşır suyu dökersiniz, karbonat ve sirke gibi karışımlar yapıp dökersiniz ancak hiç birinden sonuç alamazsınız. İşte bu durumda yapmanız gereken şey kolları sıvamak ve ellerinize eldiven geçirmekten geçer. 

Eldivenlerinizi elinize geçirin ve kollarınızı sıvayın. Artık lavabo giderini ellerimizle temizleme vakti geldi. Gider temizliği yapabilmek için ilk olarak giderin bulunduğu hortumda yer alan döner mekanizmayı çevirerek açıyoruz. Daha sonra hortumu lavabodan tamamen ayırıyoruz. Hemen ardından hortumun diğer ucunu da bağlantı yerinden ayırarak elimize alıyoruz. Elimize aldıktan sonra hortumun içerisini güzelce temizliyoruz. Kıl, tüy, saç veya başkaca yabancı cisimlerden arındırıyoruz. Gider hortumunun bir ucundan baktığımızda diğer uç rahat bir şekilde görülebiliyorsa temizlik işlemini başarılı bir şekilde yerine getirdiniz demektir. Tekrar gider hortumunuzu yerine takabilirsiniz. Lütfen gider hortumunuzda yer alan çontanın düzgün bir şekilde yerine oturduğundan emin olun, aksi halde bağlantı noktasından su sızdırma olabilir. Bu gibi durumlarda dolaplarınız şişmesine neden olur. 

Yukarıda anlatıldığı üzere lavabonuzda yer alan gider hortumunu güzelce temizleyerek yerine taktıktan sonra tıkanmış lavabo probleminizin çözüme ulaşmış olması gerekir. Ancak gider hortum temizliği yapmanıza rağmen lavabonuzda tıkanıklık devam ediyorsa, gidere bir bardak kadar çamaşır suyu dökülmesi, sıcak su dökülmesi gibi yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemler sıklıkla  sizleri çözüme ulaştırır. Tüm yapılanlara rağmen çözüme ulaşamazsanız profesyonel bir destek almanız gerekir. 

Reklam

Tıkanan lavabo nasıl açılır isimli yazımızın sonuna geldik. Merak ettiğiniz konulara ilişkin yazımın altına yorum bırakarak destek alabilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.