Reklam

TeamSpeak  nedir? TeamSpeak ne işe yarar? TeamSpeak genel ayarları nasıl olmalıdır?

 TeamSpeak  bir iletişim kurma programıdır.Genellikle oyunlarda topluluklar veya takımlar birbirleriyle iletişim kurmak için kullanırlar bunun haricinde günlük yaşantımızda kullandığımız telefon aramasından farkı yoktur.TeamSpeak  kullanılmasında en büyük etkenlerden biri de düzen ve yetki sisteminin olmasıdır.Sunucu sahibi istediği kişiyi sunucudan sonsuza kadar atabilir yada belirli bir süreliğine girişini engelleyebilir.Sunucu çok genişse veya sunucuya girmeye çok vakit bulamıyorsa diğer kullanıcıların sorunsuz giriş yapabilmelerini sağlamak için alt yetkiler açabilir ve bunu sunucuda bulunan herhangi birine verebilir.Ayrıca sunucuda alt odalar açılarak takımlar halinde dağılınabilir.

 TeamSpeak  kullanmanız için sahip olmanız gereken şeyler mikrofon ve internet bağlantısıdır. Denemek isterseniz TeamSpeak 3 indir yazarak resmi sitesinden işletim sisteminizi seçtikten sonra indirebilirsiniz.

Reklam

 İlk giriş yaptığınızda mikrofonunuz takılı ve doğru bir şekilde çalışıyor ise direk sesinizi algılar eğer bunu bir tuşa atamak isterseniz ya da ince ayar yapmak isterseniz uygulamanın en üstünde bulunan Tools sekmesine tıklayıp Optionsa bir daha tıklayarak (kısayol ALT+P) capture kısmından istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Son olarak uygulama ingilizce olduğu için zorluk çekeceğinizi düşünüyorsanız internet üzerinden türkçe yamasını indirerek programı Türkçe kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Sevgilerimle..

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.