Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınması
Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınması
Reklam

Sözleşmeli Personele Kadro Geliyor

Kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personellerin kadroya alınmasına ilişkin çalışmaların yürütüldüğü herkes tarafından bilinmektedir. Seçim döneminin yaklaşması nedeniyle kamu kurumunda çalışan sözleşmeli personeller kadroya alınmalarına yönelik talepte bulunmaya başladılar. Bunun yanında sözleşmeli personellerin kadroya alınmasına yönelik sendika yönetimlerinden de taleplerin iletildiği görülmektedir. Tüm bu taleplerin ışığında kamu çalışanlarının bağlı bulunduğu kurumlardan da açıklamalar yapılmaya başlamıştır. 

Kadroya alınmak isteyen sözleşmeli personeli yakından ilgilendiren bir gelişme meydana geldi. Sözleşmeli personelin kadroya alınmasıyla ilgili son dakika açıklaması Bakan Bilgin’den geldi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu kapsamda çalışmaların ayın sonuna doğru veya Eylül’ün ilk haftasında açıklanacağı belirtildi. 

Reklam

Şimdi ise gözler Kamu Kurumlarında çalışan sözleşmeli personellerin ne şekilde kadroya alınacağı yöne çevrildi. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı gibi bakanlıklarda sözleşmeli personeller 3+1 çalışma sonrasında kadroya geçmeye hak kazanıyor. Bu durumun tüm bakanlıklar bünyesinde uygulanacağı hususuda iddia edilenler arasında. 

Sizlerde görüşlerinizi belirtmek için yazımızın altına yorum bırakabilirsiniz. 

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.