sözleşmeli memurların izin süreleri güncel
sözleşmeli memurların izin süreleri güncel
Reklam
sözleşmeli memurların izin süreleri güncel
sözleşmeli memurların izin süreleri güncel

Sözleşmeli memurların izin süreleri Güncel

Sözleşmeli memurların izin sürelerine ilişkin yapılan yeni düzenlenme ile sözleşmeli memurların izin süreleri güncellenerek kadrolu memurlar ile yakın bir konuma gelmiş oldu. 21/06/2018 tarihinde yayınlanan sözleşmeli memurların izin sürelerine ilişkin güncel izin hakları, tarafımızca tablo haline getirilerek yazımızın devamına eklenmiştir.

Aşağıda yer alan tabloya göre sözleşmeli memurların evlilik izni 3 günden 7 güne çıkarılmıştır. Yine sözleşmeli memurun babalık izini de kadrolu memurlarda olduğu gibi 10 güne çıkarılmıştır. Bunun yanında sözleşmeli memurlara yukarıda sayılan izinler haricinde 10 günlük mazeret izin hakkı da tanınmıştır.

Merak edilen bir diğer husus olan sözleşmeli memurların yıllık izinlerinin sonraki seneye devir edip etmeyeceğidir. Bu hususta herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

Reklam

Sözleşmeli memurlar için gelmesi beklenen kadronun da izin sürelerinin düzenlenmesi sonrasında gelmesinin artık pek mümkün olmadığı görülüyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılan yeni değişiklikler ile sözleşmeli personel sınıfının devam ettirileceği ve bu şekilde yeni alımlarında sözleşmeli olarak yapılacağı ön görülüyor.

4/B Sözleşmeli memur izin tablosu

4/B Sözleşmeli Personel İzin Süreleri
Yıllık izin süresi: 20 Gün
Evlilik izni süresi: Sözleşmeli personele isteği üzerine 7 gün ücretli mazeret izni verilir.
Babalık izni süresi: Sözleşmeli personele isteği üzerine eşinin doğum yapması halinde 10 gün ücretli mazeret izni verilir.
Süt izni süresi: Sözleşmeli personele, çocuğunu emzirmesi için ücretli doğum izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde birbuçuk saat süt izni verilir.”
Ölüm izni süresi: Çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü halinde ve her olay için yedi gün ücretli mazeret izni verilir.
Mazeret izni: Yıllık izin hakkı bulunmayan sözleşmeli personele mazeretleri nedeniyle bir sözleşme dönemi içinde toplamda on günü geçmemek üzere yıllık izin vermeye yetkili amirlerince ücretli mazeret izni verilebilir.

Sözleşmeli memurların izin süreleri güncel halde yayınlanmıştır. Sizde sözleşmeli memurların izinleri hakkında merak ettiklerinizi yazımızın altında yorum bırakarak veya mail atarak bizlere sorabilirsiniz.

Reklam

2 YORUMLAR

  1. Merhaba ben 2 yıllık sözleşmeli katibim, bu yeni izin sürelerinden bende yararlanabilir miyim?

  2. Tabi ki yararlanabilirsiniz. Yayınlanan tarihten öncekileri ve sonrakileri de kapsamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.