Sözleşmeli Memurlara Kadro Verilecek Mi?
Sözleşmeli Memurlara Kadro Verilecek Mi?
Reklam

2021 yılının başlarında Adalet Bakanlığı personeline kadro müjdesi verildiğine dair söylentiler bir çok mecrada paylaşıldı. Bu paylaşımlar arasında Maliye Bakanlığı ile sözleşmeli personele kadro verilmesine dair anlaşmanın dahi tamamlandığı yer alıyordu. Öyle ki bu söylentiler sözleşmeli personeller arasında çok hızlı bir şekilde yayıldı. Ancak sözleşmeli personele kadro verileceğine dair bugüne kadar herhangi resmi açıklama yapılmadı. Bunun yanında kadro verilmeyeceğine dair de resmi bir açıklama yapılmadı. Böyle olunca da sözleşmeli personeller bir umut kadronun geleceği günü beklemeye başladı.

Memurların bağlı olduğu sendikalar tarafından da bu tip söylentilere dair bir açıklama yapılmaması nedeniyle, sendika mensubu olan personellerin bu durumu hoş karşılamadıkları ve hakları için yeterince çalışılmadığını düşünmeye başlayarak bağlı bulundukları sendikalardan ayrılmaya başladıkları iddia ediliyor.

2021 yılında yapılacağı belirtilen yargı reformlarının içerisinde, Adalet Bakanlığında görev yapan sözleşmeli personellere kadro verilmesi, bunun yanında adalet bakanlığı personelleri için ayrı bir hizmet sınıfı (adalet hizmetleri) oluşturulması, kayda değer bir maaş artışı verilmesi ve bunlar gibi bir çok yenilik yapılması bekleniyor.

Reklam

Sözleşmeli Memurlara kadro verilmesi için başlatılan imza kampanyasına destek vermek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak destek verebilirsiniz…

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.