Şahıs şirketi nasıl kurulur, gerekli evraklar neler
Şahıs şirketi nasıl kurulur, gerekli evraklar neler
Reklam

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Şahıs Şirketi Kurmak İçin Gerekli Evraklar

Merhaba arkadaşlar, bu yazıda sizlere şahıs şirketi nasıl kurulur, şahıs şirketi kurmak için gerekli evraklar neler gibi sorularının cevaplarını açıklayacağım. Şahıs şirketi kurmak aslında oldukça kolay bir iştir. Şahıs şirketi kurmak için yapmanız gereken şey, kimlik fotokopiniz, E-Devlet şifreniz ve şirket adresiniz için bir tapu veya kira kontrat belgesi ile birlikte bir mali müşavire gitmektir. Mali müşavirler (muhasebeciler) sizin için şahıs şirketinin kurulmasına yönelik gerekli işlemleri belli bir ücret karşılığında yerine getirirler. Bu sayede ortalama 2 iş günü içerisinde şahıs şirketiniz kurulmuş olur. Şahıs şirketi kurulduğu anda artık Vergi Levhası da hazır durumdadır. Bunun yanında şahıs şirketiniz üzerinden yapacağız ticari faaliyetlerde fatura düzenleyebilmeniz için tarafınıza sisteme giriş için kullanıcı ve şifre bilgisi verilir. Bu şekilde sistem üzerinden şahıs şirketiniz adına E-Fatura düzenleyebilirsiniz. 

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus çalışacağınız mali müşavirdir. Bu konuda oldukça titiz davranmanızda fayda olacaktır. Ayrıca şahıs şirketinizin ilerleyen aşamalarında çalışmakta olduğunuz muhasebeciye şirketiniz ile ilgili olarak vergi dairesinde yapılacak iş ve işlemler için noter aracılığıyla vekaletname verebilirsiniz. Ayrıca yine noter üzerinden imza sirküleri başvurusu yapmayı da unutmayın. İlerleyen aşamalarda şahıs şirketiniz üzerinden yapacağınız bir çok başvuruda imza sirküsü tarafınızdan talep edilecektir. 

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Şahıs şirketi kurmak için E-Devlet şifreniz, T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi ve iş yeri adresinizi gösterir tapu veya kira kontrat belgesi gerekir. Bu evraklar tamamladıktan sonra bir muhasebeci yardımı ile ortalama 2 iş günü içerisinde vergi levhanız hazır bir şekilde şirketiniz kurulmuş olacaktır. 

Reklam

Şahıs Şirketi Kurmak İçin Gerekli Evraklar Neler?

Şahıs şirketi kurmak için gerekli olan evraklar Kimlik Fotokopisi ve iş yeriniz olacak adresin tapusu veya sahibi ile aranızda yapılan kira sözleşmesidir. Bu evraklar ile birlikte E-Devlet şifreniz kullanılarak şirket kurma başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Not: Yazımızda anlatılan hususlar bilgi mahiyetinde olup tavsiye niteliği taşımamaktadır. Yapacağınız iş veya işlemler ile ilgili olarak ilgili birimlere müracaat etmeniz faydanıza olacaktır. 

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.