Redmi Note 9s TWRP Kurulumu ve Root Yapma
Redmi Note 9s TWRP Kurulumu ve Root Yapma
Reklam

Merhaba arkadaşlar, Redmi Note 9s TWRP Yükleme ve Redmi Note 9s Root Yapma işlemlerinin nasıl yapılacağını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. TWRP açılım olarak Custom Recovery anlamına gelir. Custom Recovery kelimesi özelleştirilmiş kurtarma modu olarak açıklanabilir. TWRP yükleme işlemi sonrasında telefonunuz üzerinde dilediğiniz özelleştirmeleri yapmanızın yolu açılır. Bunun yanında Redmi Note 9s telefonunuza Root işlemi yapmak için yine telefonunuzda TWRP kurulu olması gerekir.

Redmi Note 9s telefonunuza TWRP yükleyebilmeniz için gereken ön koşul Bootloader kilidinin açık olmasıdır. Telefonunuzun bootloader kilidi açıldıktan sonra TWRP yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Bootloader kilidinin nasıl açılacağını öğrenmek için Xiaomi Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? isimli yazımıza göz atın.

Evet arkadaşlar Redmi Note 9s TWRP yükleme işlemine başlamadan önce telefonunuzun Bootloader kilidinin açık olduğunu kontrol edin. Bootloader kilidi açık durumda ise geliştirici seçenekleri menüsü altında yer alan listeden USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif edin. Bilgisayarınıza Minimal Adb Fastboot programının kurulumunu gerçekleştirin. TWRP yüklemek için Minimal Adb Fastboot programının bilgisayarınıza kurulması gereklidir.

Reklam

Her şey hazırsa artık Redmi Note 9s TWRP yükleme işlemine başlayabilirsiniz. TWRP yükleme işleminin tamamlanmasının hemen akabinde Redmi Note 9s cihazınıza Root yapma işleminin anlatımına devam edeceğiz.

Not: Telefonunuz üzerinde ve bilgisayarınız üzerinde yapacağınız tüm işlemlerde sorumluluk tarafınıza ait olup. Doğabilecek olan sorunlardan ve zararlardan dolayı site yönetimi, yazarlar veya 3. parti içerik sağlayıcılar sorumlu tutulamaz.

Redmi Note 9s TWRP Yükleme

Xiaomi Redmi Note 9s TWRP dosyasını aşağıda yer alan bağlantıdan bilgisayarınıza indirin. Daha sonra telefonunuzu ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak Fastboot modunda başlatın. (Fastboot moda almak için bir başka yöntem de minimal adb fastboot klasörü içerisinde yer alan cmd-here isimli komut dosyasını çalıştırmak ve içerisine adb reboot bootloader komutunu yazarak telefonunuzu Fastboot modunda başlatmaktır. Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzun USB Hata Ayıklama seçeneğinin aktif olması ve telefonunuz üzerinden bilgisayar üzerinden yapılacak değişikliklere dair gelen bildirime onay vermeniz gerekir. )

Redmi Note 9s TWRP dosyasını indirdikten sonra Minimal Adb Fastboot isimli klasörün içerisine taşıyın. Daha sonra telefonunuzu Fastboot (Bootloader) Moduna alın ve bilgisayara sağlam bir USB TYPE C kablo ile bağlayın. Daha sonra cmd-here komut satırını açarak aşağıdaki komutları sırası ile uygulayın.

fastboot devices 
fastboot flash recovery twrp_dosya_adi_indirilen.img

Yukarıda yer alan komutları sırası ile uyguladığınızda telefonunuza TWRP yükleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Kontrol etmek için ses açma ve güç tuşlarına aynı basılı tutarak telefonunuzun TWRP modunda açılmasını bekleyin. Aşağıda yer alan resimde görüldüğü gibi TWRP ekranı geldiyse Redmi Note 9s telefonunuza TWRP yükleme işlemi başarıyla tamamlanmış demektir. Artık Root yapma işlemine başlayabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 9s Root Yapma

Aşağıda yer alan Magisk.zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve daha sonra telefonunuzun dahili hafızasına aktarın. Daha sonra telefonunuzu TWRP modunda başlatın ve install butonuna basarak karşınıza açılan listeden magisk.zip isimli dosyayı seçin. Hemen ardından altta yer alan kaydırma çubuğunu sağ tarafa doğru kaydırın ve root kurulum işlemlerini başlatın. Yükleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve internet bağlantınızı aktif edin. Aşağıda kurulumun başarılı bir şekilde tamamlandığına dair örnek bir ekran görüntüsü yer almaktadır. Uygulamalar içerisinde Magisk isimli bir uygulama kurulmuş olacaktır.

Yukarıda yer alan bağlantıdaki dosyayı indirdikten hemen sonra .apk şeklindeki dosya uzantısını .zip olacak şekilde yeniden adlandırın. Telefonunuzun hafızasına Magisk-v23.0.zip olacak şekilde aktarın.

Evet arkadaşlar Redmi Note 9s cihaza TWRP ve Root kurulum işlemi bunlardan ibaret olup, başka bir yazıda görüşmek üzere…

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.