Redmi note 9 pro edl rom yükleme
Redmi Note 9 Pro Hard Brick
Reklam

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere Xiaomi Redmi Note 9 Pro modelinin hard brick olması durumunda nasıl yazılım yükleyebileceğinize dair detaylı bir anlatım kılavuz hazırladık. Redmi Note 9 Pro’ya EDL modda yazılım atabilmek için elinizde ücretli bir araç olan UMT Dongle veya UMT Box ekipmanının olması gerekir. Bu ekipman sayesinde Redmi Note 9 Pro cihaza EDL modda yazılım yükleyebilirsiniz. Yazılım yükleme esnasında veya sonrasında karşılacağınız teknik sorunlardan ötürü doğacak zarardan site yönetimi veya yazı sahibi sorumlu tutulamaz. İşlemi uygulayan kişi doğacak tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro EDL Modda Yazılım Yükleme Rehberi

 1. UMT Dongle veya UMT Box Kurulumu
 2. UMT Dongle veya UMT Box cihazı elinizde mevcut ise bilgisayarınıza bağlayın ve sürücülerin kurulmasını bekleyin. Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sürücüler otomatik olarak kurulmaktadır. Sürücülerin kurulması sonrasında, aşağıda yer alan indirme bağlantısındaki UMT Qcfire isimli uygulamayı bilgisayarınıza indirerek kurun ve kurulum işlemi tamamlandığında UMT Qcfire 6.3 isimli programı başlatın.

  Reklam

  UMT QcFire 6.3 İndir

 3. Redmi Note 9 Pro EDL Yazılım İndirme
 4. Xiaomi markasının en.miui.com isimli internet sitesinde yer alan Redmi Note 9 Pro modeline ait olan yazılım linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yazılım global versiyona ait olup diğer varyasyonları yazımızın başında yer alan internet sitesinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz yazılım dosyasını sıkıştırılmış klasörden çıkararak bilgisayarınızın masaüstü dizinine taşıyın ve yükleme işlemi için hazır hale getirin.

  Redmi Note 9 Pro Joyeuse Global V12.0.1 Yazılım İndir

 5. Redmi Note 9 Pro EDL Moda Almak
 6. Redmi Note 9 Pro’yu EDL moda alabilmek için arka kapağın sökülmesi gerekir. Arka kapak sökme işlemi gerçekleştirildikten sonra batarya soketini yerinden çıkarın ve aşağıda yer alan görselde belirtilen test point noktalarına bir cımbız yardımı ile veya cımbız gibi iletken bir cisim ile temas ettirin. Temas sırasında telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve EDL sürücülerinin kurulmasını bekleyin. EDL sürücüleri kurulduktan sonra artık Redmi Note 9 Pro cihazınıza yazılım yükleyerek cihazınızı ayağa kaldırabilirsiniz.

 7. UMT ile Redmi Note 9 Pro EDL Modda Yazılım Yükleme
 8. Redmi Note 9 Pro’ya EDL modda yazılım yükleyebilmek için UMT QcFire 6.3 sürümünü kullanmanız gerekir. Yazılım yükleme işlemine başlamadan önce UMT hesabınızda 10 Kredi bulunması gerekir. 10 Kredinin ücreti 10$’dır. Yükleme işlemini yaparken Multi Program Mode’nin seçili olması gerekir. Tüm işlemleri sırası ile yerine getirdikten sonra Flash butonuna basarak yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin başarıyla yerine getirilmesi sonucunda Hard Brick olan Redmi Note 9 Pro cihazınız açılacaktır.

Reklam

2 YORUMLAR

 1. maalesef bilgimiz yok. UMT Serverleri uzun süreli kapalı kalmıyor ama. Xiaomi yetkili hesap konusunda sorun yaşamış olabilirler. Yakında açılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.