Redmi Note 10 Pro Root Nasıl Yapılır?
Redmi Note 10 Pro Root Nasıl Yapılır? Root Yapma
Reklam

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Root Nasıl Yapılır, Redmi Note 10 Pro Root Yapma yazımızda detaylı bir şekilde anlatılıyor. Yazımızda yer alan yönergeleri başarılı bir şekilde takip ettiğiniz takdirde Redmi Note 10 Pro cihazınız Root yapılmış olacaktır.

Root Nedir? Root, Linux çekirdeğine sahip sistemlerde yetkili kullanıcı anlamına gelir, yetkili kullanıcıyı temsil eder. Android cihazlarda yapılan Root işlemi, kullanıcının sistem üzerindeki yetkili kullanıcı hesabına, yani kök dizin kullanıcısının hesap yetkilerini elde etmesi olarak tarif edilebilir. Root yetkilerine sahip olmanız durumunda cihazınıza yazılımsal tüm müdahaleleri gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Root Nasıl Yapılır?

Redmi Note 10 Pro cihazınıza Root yapabilmek için cihazınızın Bootloader kilidinin açılmış olması gerekir. Ayrıca cihazınıza custom recovery olan TWRP veya OrangeFox yüklü olmalıdır. Cihazınız ön koşulları karşılamıyorsa sırası ile aşağıdaki yazılarımızı okuyarak Redmi Note 10 Pro cihazınızın Bootloader Kilidini açıp, TWRP yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam

Aşağıda yer alan Magisk İndir isimli buton yardımı ile Magisk.zip dosyasını bilgisayarınıza indirin ve Redmi Note 10 Pro’nun dahili hafızasına aktarın. Daha sonra Redmi Note 10 Pro cihazınızı TWRP modunda başlatarak Insall bölümüne giriş yapın ve buradan Magisk.zip dosyasını seçip Magisk Root uygulamasının kurulum işlemini gerçekleştirin. Kurulum işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra Redmi Note 10 Pro cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız açıldığında uygulamalar içerisinde Magisk isimli uygulamanın yüklenmiş olduğunu göreceksiniz. Magisk uygulamasına başlatarak, uygulamanın güncellenmesini sağlayın.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Root Nasıl Yapılır, Root Yapma konulu yazımızın sonuna geldik. Sormak istediğiniz sorular için yazımızın altına yorum bırakabilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.