Redmi Note 10 Pro Her Zaman Açık Ekran Hatası ve Çözümü
Redmi Note 10 Pro Her Zaman Açık Ekran Hatası ve Çözümü
Reklam

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Her Zaman Açık Ekran Kapanıyor Hatası Çözümü

Xiaomi Redmi Note 10 Pro cihazlarda bulunan her zaman açık ekran Always On Display özelliği maalesef doğru bir şekilde çalışmamaktadır. Always On Display yani her zaman açık ekran özelliğini açtığımızda yalnızca 10 saniye açık kalıp sonrasında kapanmakta. Bu sorun ise maalesef gelen yazılım güncellemeleri ile çözülmüş değil. Yazımıda sizlere Redmi Note 10 Pro Her Zaman Açık Ekran Kapanıyor Hatası ve çözümüne ilişkin bilgi vereceğiz.

Redmi Note 10 Pro cihazınızda Always On Display yani Her Zaman Açık Ekran özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için Redmi Note 10 Pro cihazınızda geliştirici seçeneklerinin açık olması gerekir.

Geliştirici seçenekleri adından da anlaşılacağı üzere geliştiricilerin kullandığı bir seçenektir. Geliştirici seçenekleri ile cihaz üzerinden hata ayıklama gibi modların açılmasına izin verilir, öyleki Bootloader kilidinin kaldırılması işlemleri için de yine bu ekran kullanılır.

Reklam

Redmi Note 10 Pro Always On Display yani Her Zaman Açık Ekran özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için yapmanız gerekenlere bakalım. İlk olarak Ayarlar -> Telefon Hakkında -> MIUI Sürümü yazısının üzerine arka arkaya 7 defa dokunarak geliştirici seçenekleri menüsünü aktif hale getiriyoruz. Daha sonra Ayarlar -> Ek Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> MIUI optimizasyonu aç seçeceğini devre dışı bırakarak Redmi Note 10 Pro Always On Display Her Zaman Açık Ekran Kapanıyor sorununu çözmüş oluyoruz. 

Redmi Note 10 Pro Her Zaman Açık Ekran Always On Display Hatası ve Çözümüne ilişkin yazımızın sonuna geldik. Aşağıda yer alan video üzerinden işlem sırasına kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.