Reklam

Redmi Note 10 Pro cihazımızın Bootloader kilidini açmak için yapılması gerekenleri aşamalı olarak ele alalım. Redmi Note 10 Pro Bootloader Kilidi Açma işlemi sonrasında cihazınız garanti dışı kalabilir. Ayrıca yapılacak işlemler sonucu doğabilecek sorunlardan sorumlu olduğunuzu unutmayın. Yücebilgi.net web sitesi ve yazarlar hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Yapılacak tüm işlerden sorumlu olduğunuzu bilmeniz gerekir. Redmi Note 10 Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır konusunun anlatımına geçelim.

Redmi Note 10 Pro cihazınızın Bootloader kilidinin açılması ile cihazınıza farklı ROM yüklemeleri yapabilirsiniz, hatta yazılımsal anlamda tüm özelleştirmeleri yapabilirsiniz. Bir başka deyişle Bootloader kilidinin açılması sonucu Redmi Note 10 Pro cihazınızda fabrikasyon olarak korumalı gelen sisteminizin güvenlik duvarının kaldırılması olarak tanımlayabiliriz.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

Xiaomi Redmi Note 10 Pro cihazınızın Bootloader kilidini açabilmek için Mi Hesabına sahip olmanız gerekir. Mi hesabına sahipseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Mi hesabınız yoksa lütfen Mi hesabı açtıktan sonra yazımızı okumaya devam edin.

Reklam
  • Redmi Note 10 Pro Geliştirici Seçeneklerini Aktif Etmek

Redmi Note 10 Pro cihazınızın geliştirici seçeneklerini aktif etmek için Ayarlar -> Telefon Hakkında -> MIUI sürümü yazısının üzerine arka arkaya 7 defa dokunmanız gerekir. Başarılı bir şekilde bu adımı gerçekleştirdiğiniz de ekranda “artık bir geliştiricisiniz” şeklinde bir uyarı görüntülenecektir. Bildirim görüldüğünde artık cihazınızın geliştirici seçenekleri aktif olacaktır.

  • Redmi Note Pro OEM Kilit Açma ve Mi Kilit Açma Durumu

Redmi Note 10 Pro cihazınızda OEM kilit açma seçeneğini aktif etmek için ve Mi kilit açma durumu için Ayarlar -> Ek Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri sayfasında yer alan OEM Kilit Açma seçeneğini aktif hale getirin. Hemen ardından Ayarlar -> Ek Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Mi Kilit Açma Durumu bölümüne giriş yapın ve alt bölümde yer alan Mi Hesap İlişkilendir butonuna dokunun. İlişkilendirme işlemi tamamlandıktan sonra Redmi Note 10 Pro cihazınızın Bootloader kilidinin açılması için Redmi Note 10 Pro cihazınız üzerinde yapmanız gereken işlemler tamamlanmış oldu. Bu aşamadan sonra Bootloader kilidinin açılması için bilgisayar ihtiyacınız olacaktır.

Mi Flash Unlock Programının Bilgisayara Yüklenmesi

https://en.miui.com/unlock/download_en.html bağlantısından Download Mi Unlock butonuna tıklayarak Redmi Note 10 Pro cihazımızın Bootloader Kilidinin açılması için gerekli olan Mi Flash Unlock programını bilgisayarınıza indirin. Programı çalıştırın ve Redmi Note 10 Pro cihazınızda tanımlı olan Mi Hesabı ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra kilit açma işlemini başlatmak için Redmi Note 10 Pro cihazınızı Fastboot moduna almanız gerekir. Bunun için ses kısma + güç tuşu ikilisine bir süre basılı tutarak cihazınızın Fastboot moduna geçmesini bekleyin. Fastboot modunda cihazınız başladıktan sonra Usb kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Mi Flash Unlock programı cihazınızı tanıdıktan sonra Unlock butonuna basın ve bekleyin. İşlemler tamamladıktan sonra program size Bootloader Kilidinin açılması için süre verecektir. Bu süre 1 hafta ile 40 gün arasında değişebilmektedir. Verilen süre dolduktan sonra bilgisayarınızdan tekrar uygulamayı çalıştırarak Redmi Note 10 Pro cihazınızın kilidini kolayca açabilirsiniz.

**Bootloader kilidinin açılması sonucu cihazınız sıfırlanır ve içerisinde yer alan tüm veriler silinir.

Bir sonraki yazımız olan Xiaomi Redmi Note 10 Pro TWRP Nasıl Yüklenir? sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.