Reklam

Poco X3 NFC TWRP Nasıl Yüklenir? Root Nasıl Yapılır?

Merhaba yücebilgi takipçileri bu yazımızda size Xiaomi markasının Poco X3 NFC modeline TWRP (custom recovery) nasıl yüklenir, twrp ne işe yarar, twrp ile root nasıl yapılır konularını anlatacağız.

Poco X3 NFC modeline TWRP yükleyebilmek için öncelikli olarak telefonunuzun bootloader kilidinin açık olması gerekir aksi halde TWRP dosyasını telefonunuza yükleyemezsiniz. Bootloader kilinin nasıl açıldığına dair aşağıdaki yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bootloader kilidi nasıl açılır isimli yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reklam

Poco X3 NFC telefonunuzun Bootloader kilidi açıksa aşağıda indirme bağlantısı paylaşılan Poco X3 NFC TWRP dosyasını bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra TWRP dosyasını daha önce bilgisayarınıza yüklediğiniz minimal-adb-and-fastboot isimli dizinin içerisine taşıyın. Şayet bilgisayarınızda adb dosyaları kurulu değilse aşağıdaki indirme bağlantısından bilgisiyarınıza indirin ve kurulumunu yapın.

Poco X3 NFC Twrp Dosyası İndir

Minimal_ADB_Fastboot_v1.4.3.zip

Daha sonra dizin içerisinde bulunan cmd-here dosyasını çalıştırarak komut satırını başlatın. Hemen ardından telefonunuzu Fastboot moda alarak (ses kısma ve güç tuşu) komut satırına aşağıdaki kod satırını yazın ve Poco X3 NFC cihazınıza TWRP yükleme işlemini tamamlayın.

fastboot flash recovery recovery.img

Yukarıda ki anlatımda belirtilen şekilde TWRP kurulumu başarılı olarak yapıldıysa, Poco X3 NFC cihazınıza root yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan bağlantıdan Poco X3 NFC root dosyasını indirin ve telefonunuza TWRP ekranından kurulumunu yapın. Kurulum için izlemeniz gereken adımlar sırası ile;

Magisk Root Manager İndir!

  • Ses açma + güç tuşuna basılı tutun ve cihaz TWRP ekranında açılana kadar basmaya devam edin,
  • TWRP ekranı açıldığında swipe butonunu kaydırarak ana ekrana düşün,
  • Install butonuna basarak magisk.zip dosyasını seçin,
  • Swipe butonunu kaydırarak kurulum işlemini başlatın,
  • İşlem tamamlandığında reboot system butonuna basarak cihazınızı yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemler başarıyla tamamlandığında artık Poco X3 NFC cihazınız root yapılmış olacak. Bu yazıda sizlere Poco X3 NFC’ye TWRP nasıl yüklenir? Root nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını verdik. Aklınıza takılan sorular ve merak ettiğiniz yerler olursa yazımızın altına yorum bırakabilirsiniz.

Reklam

1 Yorum

  1. waiting for any device yazıdı çıktı ne kadar süre beklememiz gerekiyor veya işlem bittiğinde nasıl anlaşılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.