OnePlus TWRP Nasıl Yüklenir
OnePlus TWRP Nasıl Yüklenir, OnePlus TWRP Yükleme
Reklam

OnePlus TWRP Nasıl Yüklenir?

OnePlus telefonunuza Custom Recovery TWRP kurabilmek için öncelikle cihazınızın Bootloader Kilidinin Unlock olması gereklidir. Bootloader kilidi unlock yapılan yani bootloader kilidi açılan OnePlus cep telefonunuza custom recovery TWRP kurabilirsiniz.

Oneplus Bootloader Kilidi Nasıl Açılır isimli yazımızı ziyaret ederek OnePlus telefonların bootloader kilidini açmak için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bootloader kildini açtığınız cihazınızın Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Sürümü yazısının üzerine arka arkaya 7 defa tıklayarak geliştirici seçeneklerini aktif edin.

Reklam

Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri bölümüne girerek OEM Kilit Açma seçeneğini aktif edin ve telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra tekrar Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri bölümüne girerek “Gelişmiş Yeni Başlatma” seçeneğini aktif edin.


OnePlus TWRP Dosyaları İndir

Yukardaki bağlantıdan OnePlus cep telefonunuzun modeline uygun olan TWRP Recovery dosyasını indirin ve adb fastboot uygulamalarının bulunduğu dizin içerisine taşıyın. Sonrasında kolaylık olması açısından indirdiğiniz dosya adını “recovery.img” olarak değiştirin. Daha sonra adb fastboot dizini içerisinde CMD komut satırını açarak aşağıdaki komutu girin.

fastboot boot recovery.img

Komut girildikten sonra OnePlus telefonunuza TWRP custom recovery yüklenmiş olacaktır. Artık ses açma ve güç tuşuna basılı tutularak TWRP modunda telefonunuzu başlatabilirsiniz.

Custom Recovery Nedir?

Custom Recovery, kişiselleştirilmiş kurtarma modu olarak veya özelleştirilmiş kurtarma modu olarak bilinir. Özelleştirilmiş kurtarma modu ile telefonunuza özelleştirilmiş ROM kurabilir, Root işlemi yapabilir, sistem yedeklerini alabilir ve değiştirebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda OnePlus Root Nasıl Yapılır konusunu ayrıntılı olarak anlatacağız. Bizi takipte kalın…

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.