OnePlus Bootloader Kilidi Nasıl Açılır
Reklam

OnePlus Telefonların Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

OnePlus marka cep telefonlarında Bootloader kilidini açabilmek için bilgisayarınızda Minimal Adb Fastboot uygulamasının kurulu olması gerekir. Uygulamanın kurulumu yaptığınızda Başlat+R tuşlarına basarak “CMD” komut satırını açın, OnePlus cep telefonunuzu ses açma ve güç tuşuna basarak fastboot moduna alın ve sırası ile aşağıdaki kodları komut satırına girin.

OnePlus Fastboot Mode
OnePlus Fastboot Mod (ses açma + güç tuşu)
fastboot devices

Yukarıda belirtilen komutu girdiğinizde telefonunuzun bilgisayara fastboot modunda bağlı olup olmadığı görüntülenecektir. Şayet telefonunuz bilgisayara fastboot modunda bağlıysa tek satır halinde telefonunuzun seri numarası ile bağlı olduğuna dair bilgi listelenecektir. Bağlantı başarılı olarak gerçekleşmemiş olursa komut satırında herhangi bir bilgi listelenmeyecektir.

Fastboot devices komutunu girdiğinizde telefonunuz komut satırında listelendiyse şimdi aşağıdaki kodu girerek telefonunuzun bootloader kilidini açabilirsiniz. Aşağıdaki komutu girdiğinizde telefonunuzun ekranında resimdeki uyarı görünecektir. Ekranda yer alan “UNLOCK THE BOOTLOADER” yazısının üzerine tıklayarak bu uyarıyı onaylayın. Uyarıyı onayladığınızda telefonunuz sıfırlanarak içindeki tüm bilgiler silinecektir.

Reklam
fastboot oem unlock

OnePlus Bootloader Kilidi Açma Uyarısı
OnePlus Bootloader Kilidi Açma Uyarısı

OnePlus Bootloader Kilidi Açma İşlemi Sonrası Telefon Sıfırlaması
OnePlus Bootloader Kilidi Açma İşlemi Sonrası Telefon Sıfırlaması

Telefonunuzu yeniden başlattığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyorsa, bu ekran telefonunuzun bootloader kilidinin açık olduğunu gösterir.

Bootloader kilidi açıldıktan sonra artık telefonunuz root yapılabilir halde olacaktır. OnePlus Telefonlarda Root Nasıl Yapılır isimli yazımıza göz atarak OnePlus cep telefonlarında root yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam

3 YORUMLAR

 1. Merhaba. Benim cihazım OnePlus 7. İki hat imei kayıtlı. Android 10 stok kullanıyorum. Fastboot modunda cihaz durumu “locked” görünüyor. Cihazı ayarlardan sıfırladım imei veya şebeke konusunda bir sorunum olmadı. Ben cihazın bootlader kilidini açıp, root yapıp twrp yüklemek istiyorum. Cihaz ve efs yedeğini almak, güncelleme geldiğinde erkenden ziple flaş yapmak için falan. Kafama takılan bu işlemleri yaptığımda imeinin gitmesi sorunu olabilir mi?

  Bir de L3 ve L1 sertifika sorunu oluyormuş bl açıldıktan sonra. Cihaza DRM Info ile baktım L1 görünüyor. Ama bootloader açıldığı zaman L3’e dönüyormuş ve bir daha L1 olmuyormuş stok yazılıma dönüp bootlader’ı tekrar kilitleseniz bile. Bu sertifikalar yalnızca Netflix vb. yerlerden HD film/video izleme için mi geçerlidir?

 2. merhaba
  söylediginiz herseyi harfiyen uyguladim ama baslat+R yapıp komut istedikten sonra ekranda cikan yazı su:
  fastboot windows tarafından tanımlanamızor lütfen dogru yazıp tekrar deneyiniz
  lütfen yardımcı olurmusunuz

 3. Merhaba, komut çalıştırma işlemini minimal ADB fastboot klasörü içerisinde çalıştırmanız gerekli. İlgili dizin içerisinde çalıştırırsanız komut başarılı bir şekilde çalışır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.