OnePlus Bootloader Kilidi Kapatma
OnePlus Bootloader Kilidi Kapatma
Reklam

OnePlus Bootloader Kilidi Nasıl Kapatılır?

OnePlus Bootloader kilidi nasıl kapatılır? OnePlus Bootloader kilidi kapatma nasıl yapılır?

OnePlus Bootloader kilidini kapatabilmek için bilgisayarınızda Minimal Adb Fastboot programının kurulu olması gerekir. Programı yazımızın sonunda yer alan bağlantıdan indirerek bilgisayarınıza kurun. Daha sonra OnePlus telefonunuzda Usb Hata Ayıklamayı aktif edin ve bilgisayara sağlam bir USB kablo ile bağlayın.

OnePlus USB Hata Ayıklama aktif edebilmek için Ayarlar -> Telefon Hakkında -> Yapı Numarası üzerine 7 defa arka arkaya dokunun ve geliştirici seçeneklerini aktif edin. Daha sonra Ayarlar menüsüne geri gelerek Geliştirici Seçeneklerine dokunun ve aşağıda yer alan USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif edin.

Reklam

Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda telefon ekranında USB Hata Ayıklama yetki verme uyarısı belirecektir. Bu uyarıyı onaylayarak bilgisayarın telefon üzerinde işlem yapmasına onay verin.

Onay işlemi sonrasında telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve adb shell komut satırını bilgisayar üzerinde çalıştırın. Komut satırına adb reboot bootloader komutunu girin ve enter tuşuna basın. İşlem sonrasında telefon bootloader (fastboot) modunda yeniden açılacaktır. Telefon açıldıktan hemen sonra fastboot oem lock komutunu girin ve ekrana gelen uyarıya Lock The Bootloader seçeneğini seçin. Lock The Bootloader seçeneğini seçtikten sonra telefon yeniden başlayacaktır. Yeniden başlama işlemi sırasında telefonda yer alan bütün veriler silinecektir.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.