OnePlus 8 veya OnePlus 8 Pro Android 11 sürüm düşürme
OnePlus 8 veya OnePlus 8 Pro Android 11 sürüm düşürme
Reklam

Bu yazıda OnePlus kullanıcılarına OnePlus 8 ve 8 Pro modellerinde Android 11 sürümünden Android 10 sürümüne düşebilmeniz için yapmanız gerekenleri bu yazıda sizlere anlatıyoruz. Son günlerde yayınlanan Android 11 güncellemesi sonrasında OnePlus telefon modellerinde bir takım sıkıntılar meydana geldi. Bu sıkıntıları Android 10 sürümüne geri dönerek aşabilmeniz mümkün. OnePlus 8, OnePlus 8 Pro modellerinde Anrdoid 11 den Android 10’a sürüm düşürmeden önce mutlaka telefonunuzda yer alan verilerin yedeğini alın. İşlem sonrası verilerinizin tamamı silinecektir. Telefonunuzun sıfırlanacaktır.”Not: İşlem sırasında telefonunuz çökebilir ve bir daha açılmayabilir. Yapacağınız işlemler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz.

Android 11 Beta (test sürümü) romdan, Stabil (kararlı) roma geçiş yapabilmek için aşağıdaki bağlantılardan OnePlus 8 – OnePlus 8 Pro cihazınıza uygun olan romu indirin ve telefonunuzun hafıza aktarın.

OnePlus 8 – OnePlus 8 Pro Android 11’den Android 10 sürümüne düşürme veya geri alma!

Reklam
OnePlus 8 Android 11’den Android 10’a sürüm düşürme veya geri alma romu indirme bağlantıları aşağıda yer almaktadır.
OnePlus 8 North America Version OnePlus 8 Hindistan Versiyon OnePlus 8 Avrupa Versiyon
OnePlus 8 Pro Android 11’den Android 10’a sürüm düşürme veya geri alma romu indirme bağlantıları aşağıda yer almaktadır.
OnePlus 8 Pro North America Version OnePlus 8 Pro Hindistan Version OnePlus 8 Pro Avrupa Version

Yukarıda yer alan bağlantılardan OnePlus 8 veya 8 Pro telefonunuzun bölgesine uygun olan romu indirerek dahili hafızasına aktarın. Aktarma işlemi sonrasında telefonunuzun Ayarlar > Sistem bölümüne girerek Sistem Güncellemeleri butonuna tıklayın. Hemen ardından sağ üst köşede bulunan Yerel Güncelleme butonuna basarak telefonunuzun hafızasına aktarmış/indirmiş olduğunuz Android 10 sürümüne sahip romu seçip yükleme işlemine başlayın. Yükleme işlemi tamamlandığında telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Sürüm düşürme sonrası telefonunuzun açılması süresi bir miktar uzun sürebilir.

OnePlus 8 veya OnePlus 8 Pro Android 11 sürüm düşürme başlıklı yazımızın sonuna geldik. Konuda yer alan işlemleri sırası ile uyguladığınızda OnePlus 8 – OnePlus 8 Pro cihazınızın Android 11’den Android 10 sürümüne düşürme veya geri döndürme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Reklam

7 YORUMLAR

  1. Olması gerekenden kastınız nedir? Güncel Android sürümünü mü kastediyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.