NFT Nedir? NFT Nasıl Yapılır? NFT Nasıl Satılır?
NFT Nedir? NFT Nasıl Yapılır? NFT Nasıl Satılır?
Reklam

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda oldukça popüler olan ve geleceğin adeta iş alanı olan NFT alanında bilgi sahibi olmak için kaleme aldığım bu yazıdan fayda sağlayabilirsiniz. Oldukça merak edilen ve sıkça sorulan sorulardan olan NFT Nedir?, NFT Nasıl Yapılır? ve NFT Nasıl Satılır? konularını detaylı bir şekilde tüm ayrıntıları ile birlikte sizlere aktarıyorum.

NFT kelimesinin açılımı Non-Fungible Token şeklindedir.

NFT Nedir?

NFT kelimesinin açılımı Non-Fungible Token şeklindedir. Türkçe’de değiştirilemeyen token anlamına gelir. Resim, Fotoğraf, Video, Müzik gibi kendi üretiminiz olan sanat eserlerinizi NFT yapısına dönüştürebilirsiniz. Daha sonra elinizde bulunan NFT projelerini para karşılığı satarak çok ciddi gelir elde edebilirsiniz. İsteyen herkes kendi NFT projesini oluşturabilir. Oluşturulan NFT nesneleri kriptolu bir şekilde BlockChain sisteminde yerini alır. Bu NFT nesneleri tek veya belirli miktarda satışa sunulabilir. NFT oluşturan kişi ile alıcı kişi arasında BlockChain sistemi üzerinde sözleşme contract yapılır ve satıcı ve alıcı kişi tarafından sözleşmenin imzalanması halinde NFT satın alan kişinin cüzdanına eklenir. Başka bir kişiye satana kadar artık o NFT satın alan kişiye aittir. NFT’nin aidiyet halini BlockChain ağında yer alan kripto şifreler belirler ve bu şifreler 3. bir kişi tarafından değiştirilmesi mümkün olmayan şifrelerdir.

Reklam

NFT Nasıl Yapılır?

Yukarıda yaptığımız NFT tanımı sonrasında NFT Nasıl Yapılır sorusu hepinizin aklına gelmiştir. NFT nasıl yapılır sorusunun cevabına ise bu bölümde yer vereceğim.

NFT Nasıl Yapılır? NFT Nasıl Üretilir? NFT Nasıl Satılır? NFT Nasıl Oluşturulur?

Oluşturduğunuz resim, fotoğraf veya video benzeri içerikleri NFT haline dönüştürebilmek için https://app.nafter.io veya https://opensea.io gibi internet sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu siteler aracılığı ile projelerinizi NFT olarak yine bu internet siteleri aracılığı ile satabilirsiniz. Belirtilen internet sitelerine giriş yapabilmek için Trust Wallet veya MetaMask cüzdanlarından bir tanesine sahip olmanız gerekir. Daha sonra bu cüzdanları internet sitelerine bağlayarak kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu hesap üzerinden de NFT oluşturma ve NFT satış işlemlerine yapabilirsiniz. Örnek bir NFT oluşturma işleminin nasıl yapıldığına ilişkin videoyu aşağıda görebilirsiniz. Video anlatımındaki gibi sizde kendi NFT’nizi oluşturarak satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.