Reklam

Mouse ya da diğer adıyla fare nasıl olmalı ?

Mouse seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Mouse alırken fiyat ve performansı aynı anda yakalamak isterseniz makalemin devamını okuyabilirsiniz.

Teknolojinin hayatımıza etkilerinden biride kuşkusuz mousedir.Her nekadar telefon ya da tabletlerin yanında kalem verilse de insanlar Mouse’deki rahatlığı o kalemde bulamıyor.İşte bu yazımda kullandığınız alana göre mouseda bulunması gerekenleri göreceksiniz.

Reklam

Öncelikle günlük kullanımdan başlayalım.Eğer evde ve sadece sosyal platformlar site gezintileri için kullanacaksanız sizin için uygun fiyatlı klasik bir mouse yeterli olacaktır ancak bu platformlarda uzun süre gezecekseniz elinizin büyüklüğüne göre bir seçim yapmalısınız.Ayrıca yeni mouse’ların çoğunda artık forward ve back tuşları yani ileri ve geri tuşları mevcut gezinti yaparken kolunuzu sol üstteki geri sayfa düğmesine kadar yormayın diye böyle bir çözüm sunulmuş ?

Tasarımcılar için işin biraz inceliklerine girmek gerekiyor.İlk olarak elinize uygunluğu çok önemli yeri geldiğinde çizim yapabilirsiniz ve bu sizin için çok önemli.Hassasiyetini ayarlamak için dpi ayarı sunabilen bir mouse seçmeniz yararınıza olacaktır.En önemli kısım olan rahat hareket etmeniz için geniş bir mousepad ile beraber kablosuz bir mouse olması.Burada seçim tabi ki sizin mousenin kablolu olması birşey kaybettirmez ama alanınız darsa rahat hareket etmenize engel olabilir.

Oyuncular için mouseler diğer kullanıcılara göre daha fazla seçenekle geliyor.Oynadığınız oyunlar fazla işi aynı anda yapmayı gerektirmiyorsa dpi ayarı yapılabilen klasik bir oyuncu mousesi size yeter ancak birden fazla işi yapmanız gerekiyorsa double click ve makro tuşları bulunan bir mouse işinize çok yarayacaktır.Bazı oyuncu mouselerinde ağırlığı ayarlamak için alt kısımda ağırlıklar bulunur eğer buna önem veriyorsanız alabilirsiniz.

Oyuncu mousenizin en önemli özelliklerinden biride kabloları, kablolar uzun ömürlü olması açısından önemlidir.Son olarak eğer girişi altın uçlu olursa yararınıza olacaktır.

Unutmayın saydığım özellikler bir arada mouse size pahalıya patlayacaktır önemli olan sizin bu özelliklerden öncelik verdiklerinizi seçip piyasada iyi fiyat analizi yapmanızdır.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.