Mi Flash “flash crclist error” ve “sparsecrclist error” hatası ve çözümü
Mi Flash “flash crclist error” ve “sparsecrclist error” hatası ve çözümü
Reklam

Mi Flash “flash crclist error” ve “sparsecrclist error” hatası ve çözümü

Merhaba arkadaşlar, Xiaomi veya Poco marka telefonlara Mi Flash Tool üzerinden ROM yükleme işlemi yaparken karşılaşılan “flash crclist error” ve “sparsecrclist error” hatalarının çözümüne dair gerekli bilgileri paylaşacağız. Bunun için bilgisayarınızda derleyici bir program olan NotePad++ uygulamasının veya başka bir derleyici uygulamanın kurulu olması gerekir. Bu yazıda Mi Flash “flash crclist error” ve “sparsecrclist error” hatalarının çözümü için kullanacağımız anlatım NotePad++ üzerinden olacaktır. Uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

https://notepad-plus-plus.org/ sitesinden alıntıdır…

İlk aşama olarak Mi Flash ile telefona yükleyeceğimiz ROM dosyasının içerisinde bulunan flash_all.bat isimli dosyanın üzerine tıklayarak NotePad++ ile başlat seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra açılan dosyanın içerisinde aşağıda yer alan satırları arayıp buluyoruz. Daha sonra bulduğumuz satırların başına REM kelimesi ekleyerek satırları değiştiriyoruz.

Değiştirme işlemini aşağıda olduğu gibi doğru bir şekilde yaptıktan sonra üzerinde düzenleme yaptığımız flash_all.bat isimli dosyayı kayıt ediyoruz. Dosyada gerekli düzenleme işlemini yaptıktan sonra indirdiğimiz ROM dosyasını Mi Flash Tool ile sorunsuz bir şekilde telefonumuza yükleyebiliriz. ROM yükleme sırasında karşılaşacağınız başka hatalardan dolayı cihazınızın zarar görmesi halinde sorumluluk kabul etmiyoruz. Tüm sorumluluk işlemi yapan kullanıcının kendisine aittir! Bu işlem tarafımızca denenmiş olup sorunsuz bir şekilde çalıştığı görülmüştür.

Reklam
fastboot %* flash crclist %~dp0images\crclist.txt || @echo "Flash crclist error" && exit /B 1
fastboot %* flash sparsecrclist %~dp0images\sparsecrclist.txt || @echo "Flash sparsecrclist error" && exit /B 1

#Değişmiş hali aşağıdaki gibi olacak!

REM fastboot %* flash crclist %~dp0images\crclist.txt || @echo "Flash crclist error" && exit /B 1
REM fastboot %* flash sparsecrclist %~dp0images\sparsecrclist.txt || @echo "Flash sparsecrclist error" && exit /B 1

Yazılım yükleme sırasında başka hatalar ile karşılaşmanız halinde yazımızın altına yorum bırakarak ücretsiz destek alabilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın…

Reklam

2 YORUMLAR

  1. Cihazim yanliş rom atarak error vererek açti ve telefonda arama hicbir şekilde yapamiyorum ve youtube da video izlerken durmadan ses gidip geliyor ama video devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.