M1 MacBook Air Uyku Modunda Yüksek Pil Tüketim Sorunu ve Çözümü
M1 MacBook Air Uyku Modunda Yüksek Pil Tüketim Sorunu ve Çözümü
Reklam

MacOs HelpViewer Pil Kullanım Sorunu ve Çözümü

Sahip olduğu M1 işlemcili MacBook Air bilgisayarım son bir kaç gündür uyku sırasında ciddi miktarda şarj tüketmeye başladı. Gece 100 şarj ile bırakıp sabahında %70 civarında şarj ile uyanmaya başlamıştı. Bunun üzerine bir kaç gece daha MacBook Air bilgisayarımı uyku modunda bıraktım ve sabah bilgisayarımı açtığında aynı şekilde ciddi miktarda pil tüketimi ile karşılaştım.  Bu durum sonucunda ise M1 işlemcili MacBook Air cihazımın uyku modundaki pil tüketimi sorununa çözüm aramaya başladım. 

M1 işlemcili MacBook Air cihazımın uyku modunda pil tüketimine neden olan uygulamanın Help Viewer isimli uygulama olduğunun farkına vardım. Bunun sonucunda ise bu uygulamanın çalışma süresini kısaltarak bilgisayarımın uyku modunda pil tüketiminin önüne geçmiş oldum. Sizde M1 işlemcili MacBook Air bilgisayarınızda uyku modunda pil tüketim sorunu yaşıyorsanız bu sorunu anlattığım şekilde kolayca çözebilirsiniz. 

MacBook Air uyku modunda pil tüketimi sorununun çözümü için Sistem Tercihleri -> Ekran Süresi -> Uygulama Sınırları -> + butonuna basın ve arama bölümü HelpViewer yazarak listeye ekleyin. Daha sonra HelpViewer uygulamasının üzerine tıklayarak sağ altta yer alan Sınırı Düzenle… butonuna basın ve her gün 1 dk olacak şekilde düzenleyin. Daha sonra bitti diyerek ekrandan çıkış yapabilirsiniz. Bu şekilde M1 işlemcili MacBook Air uyku modunda pil tüketimi sorununu kolayca çözebilirsiniz.

Reklam
Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.