M2 SSD Sonrası Sata HDD ve SSD Görmeme Sorunu Çözümü
M2 SSD Sonrası Sata HDD ve SSD Görmeme Sorunu Çözümü
Reklam

M2 SSD takılan bilgisayarlarda Sata HDD ve SSD görmeme sorunları olabiliyor. Aslında M2 SSD Sonrası Sata HDD ve SSD görmeme olayı bir sorun değildir. Bu durum bilgisayarınızın anakartınızın kullanma kılavuzunda net olarak belirtilmiştir. M2 SSD takıldıktan sonra anakart üzerinde belli Sata Portları (girişleri) devre dışı kalmaktadır. Hangi portların devre dışı kaldığını anakartınızın kullanma kılavuzuna göz atarak bulabilirsiniz.

SSD veya Sata HDD cihazlarını kullanma kılavuzunda aktif olarak belirtilen doğru Sata yuvasına takarak M2 SSD sonrası Sata HDD ve SSD görmeme sorununu çözüme ulaştırabilirsiniz.

m2 ssd sonrası sata portları çalışmıyor
M2 SSD Sonrası Çalışan Sata Portları

Anakartlar üzerinde genellikle M2 SSD takılması sonrası Sata3 “0,1,2” portları aktif olarak çalışmaya devam etmektedir.

Reklam
Reklam

3 YORUMLAR

  1. Merhaba bugün bende MSI B450 Gaming PRO CARBON AC AMD B450 anakartıma m2 ssd aldım
    Ssd yi montaj ettikten sonra sizin de belirttiğiniz gibi sata olan ssd ortadan kayboldu sizden ricam hangi sata porta takacağımı anakartın resmî üzerinden gösterir misiniz lütfen ?

  2. Merhaba, kullanım kılavuzu elinizde varsa oradan hangi portların aktif olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca anakart üzerinde yer alan sata portlarının olduğu alanda sata1 sata2 şeklinde sata numaralarını belirtir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.