Logitech K380 Bluetooth Klavye İnceleme iPad
Logitech K380 Bluetooth Klavye İnceleme iPad
Reklam

iPad uyumlu klavye Logitech K380 Bluetooth Klavye İncelemesi – Apple Magic Keyboard Alternatifi

iPad modellerinde kullanabileceğiniz Magic Keyboard alternatifi olan Logitech K380 Bluetooth Klavye modelini inceleyeceğiz. Öncelikli olarak Logitech K380 Bluetooth Klavyenin fiyatından bahsetmek istiyoruz. 08.02.2021 tarihi itibariyle 250 TL fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim. Bugünki hali ile bir Magic Keyboard fiyatının 2500 TL olduğunu düşünürsek 10/1 fiyatına bu klavyeye sahip olabilirsiz. 

Logitech K380 Bluetooth Klavye İnceleme

Logitech K380 klavye modeli ilk ele alındığında ağırlığı ile oldukça iyi bir kalite hissi uyandırıyor. İçerisinde gelen piller ile yaklaşık 24 ay pil ömrü sunmaktadır. Türkiye için özel olarak üretilen Türkçe Q klavye düzenine sahiptir. Oldukça kompakt yapıdadır. Küçük bir çanta içerisinde hem iPad’inizi hemde Logitech K380 Bluetooth Klavyeniziz taşıyabilirsiniz. Yazma deneyimine gelecek olursak Logitech K380’in mükemmel bir yazma deneyimi sunduğunu rahatça söyleyebiliriz. Klavyenin üzerinde yer alan ortam tuşları ile iPad’inizin sesini açıp kısabilirsiniz, geri tuşu ile son işleminizi geri alabilirsiniz, ana ekrana dönme tuşu ile direkt olarak ana ekrana dönüş yapabilirsiniz. Logitech K380 Bluetooth klavye ile iPad’iniz tam bir Macbook havasına bürünecektir. Kısa yol tuşlarının işlevselliği sayesinde mouse veya ekrana dokunma ihtiyacı duymacaksınız. Klavye ile iPad arasında herhangi bir gecikme olmadan klavye üzerinde bastığınız harfler, rakamlar veya işaretler iPad üzerinde yazmaya başlıyor. K380 ile iPad’in eşleştirilmesi de bir hayli kolay. Klavye üzerinde yer alan bluetooth tuşuna 3 saniye kadar basılı tutarak iPad’in klavyenizi görmesini sağlıyorsunuz. 

Reklam

Windows veya MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda olduğu gibi bir takım klavye kombinasyonları ile çeşitli işlemleri yerine getirebilirsiniz. Bu tuş kombinasyonlarına ve bu kombinasyonların işlevlerine dair bir takım bilgileri yazımızın devamında paylaşacağız. 

iPad tuş kombinasyonları ve işlevleri

Cmd + C = Kopyalama 

Cmd + V = Yapıştırma

Cmd + X = Kesme

Cmd + Space (Boşluk tuşu) = Dosya arama ekranı

Cmd + H = Ana ekrana gitme tuşu

Cmd + Tab = Uygulamalar arası geçiş

Fn + Tab = Kilit ekranı (uyku modu)

Cmd + 1,2,3,4 = Safari internet tarayıcısında sekmeler arası gezinme

Cmd + Shift + 3 = Ekran görüntüsü alma

Cmd + N = Yeni sayfa açma

Fn + L = Ekranı kapatma (Kilit ekranı)

Yukarıda bir takım tuş kombinasyonlarına yer verdik. Daha fazla tuş kombinasyonu için araştırmalar da bulunabilirsiniz. En çok kullanılan ve genel itibariyle ne pratik tuş kombinasyonları yukarıdaki gibidir. 

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.