USB Bellek Boyutu Küçülme Sorunu ve Çözümü
USB Bellek Boyutu Küçülme Sorunu ve Çözümü
Reklam

Merhaba arkadaşlar, bu yazıda sizlere elinizde bulunan USB Bellek Boyut Küçülme Sorununun çözümüne ilişkin bilgileri aktaracağım. USB bellek sorununun çözümünde kullanacağımız işletim sistemi Linux işletim sistemidir. USB Bellek Boyutu Küçülme sorununa ilişkin Windows işletim sisteminde çözümünü de başka bir yazıda anlatacağız.

sudo apt install gnome-disk-utility

Sorunun çözümü için kullanacağımız tek bir program var. Bu program ile oldukça basit bir şekilde boyutu küçülen USB belleğimizin boyutunu kolaylıkla eski haline getirebiliriz. Bu sayede USB bellek boyut küçülme sorununu da çözüme ulaştırabiliriz. Linux USB bellek boyutu küçüldü sorunu için Ubuntu işletim sistemini kullanıyoruz. Bu işletim sisteminde sorunun çözümü için Gnome grafiksel arayüzünde kullanılan Diskler uygulamasını kullanıyoruz. Uygulamayı bilgisayarınıza yüklemek için terminal ekranında yukarıda yer alan komut satırını çalıştırabilirsiniz.

Gnome Disk uygulamasını yükledikten sonra programı çalıştıralım. Hemen ardından bilgisayarımıza elimizde bulunan USB Flash Bellek’i takalım. Daha sonra programda sol tarafta yer alan listeden USB Flash Bellek cihazımızı seçelim. Daha sonra program üzerinde sağ üst köşede yer alan üç nokta şeklindeki butona tıklayarak format disk seçeneğini seçelim. Karşımıza gelen onay kutucuğunda da format butonuna basarak format işlemini başlatalım. Format işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan hemen sonra USB Flash Bellek cihazımızda yeni bölüm oluşturarak cihazımızı kullanılabilir hale getiriyoruz. Bu şekilde sorunumuz çözüme ulaşmış oluyor. Aşağıda yer alan video anlatım ile sizde USB Bellek Boyutu Azalma sorununu çözebilirsiniz.

Reklam

Kanalımıza abone olmayı ve videomuzu beğenmeyi lütfen unutmayın.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.