Linux photoshop alternatifi pixeluvo
Reklam
Linux photoshop alternatifi pixeluvo

Linux Photoshop Alternatifi Pixeluvo

Merhaba değerli linux severleri, bir çoğumuzun kullandığı ve aşina olduğu photoshop uygulamasının linux alternatifi olan pixeluvo uygulamasını tanıtacağız. Linux Photoshop Alternatifi Pixeluvo programı, son derece kolay kullanıma sahip, uygun fiyatlı ve hızlı bir uygulama olarak kendisinden söz ettiriyor. Dilerseniz Pixeluvo uygulamasının incelemesine başlayalım.

Pixeluvo İnceleme

Pixeluvo pictoptamus tarafından geliştirilen resim düzenleme uygulamasıdır. Ücretli bir uygulama olup Steam fiyatı 55 TL’dir. Steam harici satın alım yapmak isterseniz 32 € gibi bir bedel ödemeniz gerekir. Pixeluvo’nun Fiyat/Fayda oranı doğrultusunda son derece yüksek değer sahibi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Elbette Pixeluvo linux işletim sisteminde photoshop alternatifi olarak gösterilse de aslında kıyaslanabileceği kategori sanırız resim düzenleme kategorisi olurdu. Çizim tarafında pixeluvo uygulamasının kare, yuvarlak veya farklı geometrik şekillere ait araçlara sahip olmayışı, onu photoshop uygulamasının gerisinde bırakıyor. Pixeluvo için profesyonel bir resim düzenleme uygulaması diyebiliriz. Maharetli ellerde çizim konusunda da hak ettiği değeri bulacağından hiç kuşkusuz eminiz.

Aşağıda pixeluvo kullanılarak hızlı renklendirme işlemi yapılmış resimler arasındaki farkları görebilirsiniz.

Reklam
Orjinal Resim
Pixeluvo hızlı renklendirme

Görsellerde gördüğünüz resimler hızlı renklendirme filtreleri uygulanarak elde edildi. Filtrelerin sonucu pixeluvo’nun renk tanımada ve renklendirme işlemlerinde fazlasıyla başarılı bir program olduğunu kanıtlıyor. Şunu da belirtmek isterim ki web sitemizde kullanmakta olduğumuz tüm resimleri Pixeluvo kullanarak hazırlıyoruz.

Pixeluvo Fırçalar

Linux Photoshop Alternatifi Pixeluvo yazılımında fırça çeşitleri de önümüze bolca sunulmuş. İstersek kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda fırça biçimlendirmesi yapabiliyoruz. Programda 3 sayfa olacak şekilde fırçalar sıralanmış.

Her bir fırça büyüklük, yumuşaklık, desen basımı gibi farklı niteliklere sahip olarak sunuluyor. Fırçalar üzerinde dilediğimiz gibi ebat büyütme ve saydamlık ayarı yapabiliyoruz. Portre çizimi olsun farklı çizimler olsun bu fırça araçları sayesinde rahatlıkla hayalimizdeki resmi gerçeğe dönüştürebiliyoruz.

Herkes için ulaşılabilir seviye de olan pixeluvo ile birlikte birbirinden muhteşem sanat eserleri meydana getirmek hiçte zor olmayacaktır. Katmanlı bir yapıya sahip olması sebebiyle, çalıştığınız katmanlarda işiniz bittiğinde yeni bir katman üzerinden devam edebilir veya akıllı-maske sayesinde katmanları farklılaştırabilirsiniz.

Pixeluvo Özellikleri

Pixeluvo ile fotoğrafları kırpabilirsiniz. Bununla birlikte resimleri yeniden boyutlandırmak veya resimleri döndürmekte pixeluvo ile çok kolaydır. Pixeluvo ile resimlerde bulunan perspektif bozulmalarını düzeltebilir, lekeleri görünmez hale getirebilir veya resimleri hızlı renklendirme aracı ile farklı bir doygunluk hissiyat katabilirsiniz. Tüm bunların yanında dilediğiniz her resme alt yazı veya metin ekleyerek duygularınızı resme yansıtabilirsiniz.

Araçlar Paneli

Pixeluvo, resimleri düzenlemek için birden fazla araca sahiptir. Bu araçlar;

 • Taşıma aracı: Aktif olan katmanda yer alan nesneleri taşımaya yarar.
 • Kırpma aracı: Resim üzerinde istenilen alanda kırma işlemini sağlar.
 • Fırça aracı: Çizim yapmanıza olanak sağlar.
 • Silgi aracı: İstemediğiniz nesneleri veya alanları silmeye yarar.
 • Klonlama aracı: Resim üzerinde yer alan nesnelerin çoğaltılmasını sağlar. Örneğin çimlerin yoğunlaştırılması için kullanılabilir.
 • Leke düzeltme aracı: Portre resimlerde bulunan lekeleri düzeltmek için kullanılır.
 • Özgür seçim aracı: Dilediğiniz alanı seçmenize yardımcı olan araçtır.
 • Kare seçim aracı: Kare olarak dilediğiniz alanı seçebilirsiniz.
 • Dairesel seçim aracı: Dairesel olarak dilediğiniz alanı seçebilirsiniz.
 • Akıllı seçim aracı: Resim üzerinde keskin hatlarla birbirinden ayrılan bölümleri otomatik olarak seçmenize yardımcı olur.
 • Yakma aracı: Keskinleştirmeye yarar.
 • Fx fırça aracı: Fırça aracı ile belli bölümlere efekt uygulamanızı sağlar. Örnek olarak bulanıklaştırma veya keskinleştirme.
 • Kırmızı göz düzeltme aracı: Resimlerde yer alan kırmızı göz hatalarını giderir.
 • Boyama aracı: Seçilen alanı boyama işlemini gerçekleştirir.
 • Gradient boyama aracı: Boyama alanına renk geçişleri uygulamaya yarar.
 • Metin aracı: Resim üzerine yazı yazmak için kullanılır.
 • Şekillendirme aracı: Dilediğiniz nesneyi evirip çevirmenize yarar.

Yukarıda yer alan görsel Linux Photoshop Alternatifi Pixeluvo programının arayüzünü görebilirsiniz. En kısa zamanda sizler için tanıtımını hazırladığımız pixeluvo’nun inceleme videosunu yine bu başlık altında sunacağız.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.