linux için en iyi torrent programları
Reklam

Linux Bilgisayarınız için En İyi Torrent Programları Bir Arada

Linux işletim sistemini kullanan kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu programlarından bir tanesi de Torrent Programlarıdır. Torrent programları ile uzakta yer alan veriyi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Linux Torrent programı kullanmanın en büyük avantajı olarak bağlantısı kesilen bir indirme işleminin, bağlantı sağlandığında tekrardan indirme işlemine kaldığı yerden devam etme özelliğini gösterebilirsiniz. Özellikle yüksek boyutlu dosya indirenler için biçilmiş bir kaftandır Torrent Programları. Herhangi bir özelik üyelik gerektirmeden halka açık olan Torrent dosyalarını kullanarak insanlar pek çok dosyayı bilgisayarlarına indirebilir.

Linux için en iyi torrent programları listesi;

 1. qBittorrent Linux Torrent Programı
 2. Linux bilgisayarınız için en iyi torrent programları listesinin başında sırayı qBittorent programına ayırdık. qBittorrent çoklu platform desteği sunan bir torrent programıdır. Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde çalıştırılabilir. Düşük boyutlu olması ve sık sık güncelleme alması nedeniyle linux sistemlerde kullanabileceğiniz sorunsuz bir torrent programıdır. Torrent programının arayüzünde indirme hızı, yükleme hızı, indirme yüzdesi gibi pek çok veriyi görebiliyorsunuz ve sütunları kendi isteğinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Türkçe dil desteğine sahip olduğunu da ayrıca belirtmek gerekir.

  Reklam
  Linux Torrent Programı qBittorrent
  Linux Torrent Programı qBittorrent

  Linux Torrent Programı qBittorent İndir!

 3. Transmission Linux Torrent Programı
 4. Linux torrent programları ile içerisinde listemizin ikinci sırasında Transmission isimli Linux torrent programı yer alıyor. Transmission çoklu platform desteği sunan bir torrent programıdır. Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde çalıştırılabilir. Ubuntu işletim sisteminde ön yüklü olarak gelir. Linux platformunda en çok tercih edilen torrent programlarından bir tanesidir.

  Resim Kaynağı: https://transmissionbt.com

  Linux Torrent Programı Transmission İndir!

 5. Fragments Linux Torrent Programı
 6. Linux torrent programları listemizin üçüncü sırasında açık kaynaklı kodlu olan Fragments isimli BitTorrent istemcisi yer alıyor. Sade ve basit bir arayüze sahiptir. Kurulumu flatpak üzerinden yapmanız gerekir. Flatpak üzerinden kurulum yapmak istememeniz halinde GitHub sayfasında yer alan kurulum notlarında yer alan terminal komutları ile de kurulum işlemini yapabilirsiniz.

  Resim kaynağı: https://github.com/haecker-felix/Fragments

  Linux Torrent Programı Fragments İndir!


 7. Tixati Linux Torrent Programı
 8. Linux torrent programları listemizin dördüncü sırasında Tixati isimli torrent programı yer alıyor. Tixati kurulum esnasında casus yazılım veya reklam yazılımları gibi yazılımların kurulumunu yapmaz. Oldukça güvenli olduklarını web sayfalarında belirtirler. Ayrıca sürekli güncelleme alan yapısı sayesinde Linux sistemlerde oldukça kararlı çalışır.

  Linux Torrent Programı Tixati
  Linux Torrent Programı Tixati

  Linux Torrent Programı Tixati İndir!

 9. KTorrent Linux Torrent Programı
 10. Linux torrent programları listemizin beşinci sırasında KTorrent isimli torrent programı yer alıyor. KDE masaüstü ortamını kullanan Linux kullanıcılarının yakından tanıdığı KTorrent isimli torrent programı tüm Linux sürümleri için kullanılabilir. Şık arayüzü ve kapsamlı özellikleriyle tercih edilebilecek bir BitTorrent istemcisidir.

  Resim Kaynağı: https://apps.kde.org/en/ktorrent

  Linux Torrent Programı KTorrent İndir!

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.