Reklam

Apple firması tarafından geliştirilen Apple Music uygulaması ile bir çok şarkıya erişim sağlayabilirsiniz. Linux sistem kullanıcıları için masaüstü ortamında kullanılmak üzere geliştirilen resmi bir uygulama maalesef yok. Apple Music uygulamasını Linux sistemlerde kullanabilmek için 3. parti uygulamalar kullanmanız gerekir.

Linux için Apple Music uygulamasını bilgisayarınıza kurmak için Snap mağazasına sahip olmanız gerekir. Daha sonra terminal ekranını açarak “$sudo snap install apple-music-for-linux” komutları ile Apple Music uygulamasını bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Bu uygulama Apple Music internet sayfasını masaüstü uygulaması olarak kullanmanızı sağlar.

Gerçek bir Apple Music uygulama deneyimi yaşamak isterseniz Linux sisteminize Wine program yapılarını kurabilirsiniz. Wine kurma işlemini tamamladıktan hemen sonra bilgisayarınıza Apple internet sayfasında yer alan Windows sistemler için geliştirilen iTunes programını indirerek kurabilirsiniz. Wine program yapıları ile Linux sisteminiz üzerinde .exe uzantılı programları çalıştırabilirsiniz.

Reklam

Wine gibi programları bilgisayarınıza kurmak istemiyorsanız burada önümüze sanal makine seçeneği çıkıyor. VirtualBox isimli sanal makine uygulamasını bilgisayarınıza kurun ve Windows işletim sistemi kurulumunu sanal makine üzerinde gerçekleştirin. Daha sonra sistemi başlatarak iTunes programını sanal makinede yer alan Windows sisteminize yükleyerek çalıştırın.

Linux bilgisayara Apple Music nasıl yüklenir isimli yazımızın sonuna geldik. Aklınızda soru işareti bırakan yerleri lütfen yorum olarak bizlere gönderin…

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.