Covid 19 testi sıra beklemeden nerde yaptırılır?
Reklam

İstanbul Avrupa Yakasında Covid 19 Testi Nerede Yaptırılır?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere İstanbul Avrupa yakasında ki devlet hastanelerinin hangilerinde covid 19 testini daha az sıra bekleyerek yaptırabileceğinizi anlatıyoruz.

Biliyorsunuz ki İstanbul gibi büyük şehirlerde nüfus yoğunluğu nedeniyle devlet hastaneleri oldukça kalabalık. Bu nedenle hem randevu almak, hemde Covid 19 için sıra bulabilmek oldukça güç. Bu sebepten ötürü bu yazıyı kaleme alarak İstanbul Avrupa yakasında ücretsiz olarak en kısa sürede daha az sıra bekleyerek test yaptırabileceğiniz devlet hastenelerini listeliyoruz.

Yazımızda yoğunluğu daha az olarak belirtilen hastaneler için kesin ve net olarak yoğunluk ile ilgili olarak bilgi verilememektedir. Yazımıza itibar edilerek gidilecek hastanelerde mağduriyet yaşanması halinde kesinlikle sorumluluk kabul etmemekteyiz. Her hastanede yoğunluk olduğu bilincinde olarak hareket ediniz.

Reklam

Covid 19 testi için Devlet hastenelerine gidildiğinde test için öncelikli olarak ön girişte test için ateşiniz ölçülür ve belirti olup olmadığı hususu sorulur, daha sonra doktor muayenesi için hasta kayıt bölümüne giderek doktor muayenesi için kayıt yaptırmanız istenir. Hasta kayıt işlemi yapıldıktan hemen sonra doktor odasına muayene için girilir ve doktorun uygun görmesi halinde test için barkod almak üzere tekrar hasta kayıt bölümüne yönlendirilirsiniz. (tüm bu işlemlerin her biri için ayrı ayrı sıra beklendiğini unutmayın.)

Tüm bu prosedürlerin uygulanmadığı bir yer var ki o hastanenin adına yazımızın en sonunda bonus olarak yer vereceğiniz.

 1. Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 2. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 3. Arnavutköy Devlet Hastanesi
 4. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 5. Bayrampaşa Devlet Hastanesi
 6. Bağcılar Devlet Hastanesi
 7. Bahçelievler Devlet Hastanesi
 8. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 9. Başakşehir Devlet Hastanesi
 10. Eyüp Devlet Hastanesi
 11. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 12. İstinye Devlet Hastanesi
 13. Kağıthane Devlet Hastanesi
 14. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 15. Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi
 16. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde Covid 19 testi için özel bir yer hazırlanmıştır. Bu sayede sabah erken saatlerde gidildiğinde oldukça sakin olan bu bölümde daha az sıra bekleyerek COVİD 19 testinizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca özel hastanelerde de sıra beklemeksizin ortalama 150 TL bedel karşılığında Covid 19 testi yaptırmanız mümkün.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.