iş yerine evden yemek götürmek
İş Yerinde Hangi Ev Yemekleri Yenebilir - Evden yemek götürmek
Reklam

İş yerinde hangi ev yemekleri yenebilir? – Yemek önerileri

Merhaba arkadaşlar, bugün ki yazımızda sizlere iş yerinde hangi ev yemekleri yenebilir sorusunun cevabını ve iş yerinde yenebilecek yemek önerilerini paylaşıyoruz. İşe başlamadan veya işe başladıktan sonra kahvaltınızı yaptınız. Saat öğlen 12:00 – 13:00 sıralarında geldiğinde karnınız guruldamaya başladı ve artık beni doyur diyor. Peki bu durumda hangi yemeği yiyebilirsiniz. Hemen hemen herkesin damak tadı farklıdır. Kimisi yemek seçer, kimisi seçmez işte bu yazıda herkese hitap eden, herkesin sağlık bir öğlen yemeği yemesini sağlayacak önerilerde bulunuyoruz.

İş yerinde yenebilecek yemek listesi;

 • Zeytin yağlı biber dolması
 • biber dolması
  İş yerinde hangi ev yemekleri yenebilir? – Biber dolması

  İş yerinizde zeytin yağlı biber dolması yiyebilirsiniz. Soğuk olarak tüketilebilmesi pratik bir yiyecek olmasını sağlıyor. Biber dolmasının içerisinde yer alan pirinç karbonhidrat deposudur. Aynı zamanda kolestrol, zararlı yağ ve sodyum içermez. Bu sayede faydalı ve sağlık bir şekilde beslenebilirsiniz. Günlük yiyebileceğiniz dolma miktarı en fazla 2 adet olabilir.

  Reklam
 • Zeytinyağlı Yaprak Sarması
 • iş yerinde yemek yeme
  İş yerinde hangi ev yemekleri yenebilir? – Zeytinyağlı Yaprak Sarması

  Zeytinyağlı yaprak sarması olarak tükettiğimiz asma yaprağı, düşük kalorisinin yanında yüksek besleyici değeri ve sağlığa olan olumlu etkileri ile de sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezlerinden biridir. Soğuk olarak da tüketilebilmesi nedeniyle iş ortamına uygun bir besin kaynağıdır. Asma yaprağı kolesterol içermediği gibi zeytinyağı ile yapılan sarmalar hem zeytinyağının hem de asma yaprağının faydalarını bir arada sunar.

 • Sandaviç
 • Sandaviç yemek
  İş yerinde hangi ev yemekleri yenebilir – Sandaviç

  Sandaviç genellikle kahvaltılık olarak kabul görür. Fakat öğlen yemeği olarak da iş gördüğü söylenebilir. Hızlı ve sağlıklı olması sebebiyle tercih edilebilir. Peynir, domates, biber ve yeşilliklerden oluşan sandaviçler oldukça faydalıdır.

 • Krep, Domates ve Peynir 3’lüsü
 • iş yerinde yemek
  İş yerine götürülebilecek ev yemekleri – krep

  Krep, süt, su, un, yağ ve yumurtadan meydana gelmektedir. Protein açısından yüksek miktarda besin değerine sahiptir. Gün içerisinde çalışan insanların ihtiyaç duydukları enerjiyi almalarına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Krep sade yenmek zorunda değildir. Peynirli ve patatesli alternatiflerde sunulabilir. Bir başka alternatif olarak ise krepi zemine sererek içerisine domates, peynir ve çekirdeği alınmış zeytin koyarak sarıp yenilebilir.

 • Makarna Salatası
 • makarna salatası
  İş yerinde makarna salatası yemek – garnitür salata

  Makarna salatası için makarnalar tuzlu suda haşlanır. Daha sonra suyu süzülerek soğumaya bırakılır. Bu işlemden sonra garnitür, mayonez, turşu, yoğurt ve tuz ile karıştırılarak isteğe bağlı dere otu ve mısır kullanımıyla da yenilebilir. Soğuk olarak tüketilebilmesi yine iş yerinde rahatlıkla yenmesine olanak sağlar. Fakat şunu unutmayın ki yoğurt ve mayonez çabuk sulanan besinlerdir. Sulanmanın önüne geçebilmek için iş yerinizde bulunan buz dolabında muhafaza etmeniz gerekir.

Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.