iPhone Ram Temizleme
iPhone RAM nasıl temizlenir?
Reklam

iPhone Ram Nasıl Temizleme

Merhaba değerli iPhone kullanıcıları, telefonunuzun uzun süreler yeniden başlatılmadan kullanılması halinde RAM miktarı kullanımı artabilir. iPhone telefonunuzun RAM miktarının kullanımının artması halinde arka planda çalışan uygulamaların kararsız çalışması ortaya çıkabilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için telefonunuzu aylık olarak yeniden başlatmanız fayda sağlar. Şayet telefonunuzu yeniden başlatmak istememeniz halinde telefonunuzun kapatma tuşuna basılı tutarak, kapat tuşlarının bulunduğu ekran karşınıza geldiğinde home tuşuna basılı tutarak ana ekrana dönmesini bekleyin, ana ekrana döndüğü anda RAM temizleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

iPhone X, Xr, 11, 11 Pro, 11 Pro Max modellerini kullanıyorsanız App Store içerisinde yer alan CPU-x uygulamasını kullanarak da RAM temizleme işlemini yapabilirsiniz.

iPhone RAM temizleme işlemi için uygulamalar yahut çeşitli yöntemler kullanmak istemiyorsanız, yapmanız gereken tek şey telefonunuzu yeniden başlatmaktır. iPhone cihazınızı yeniden başlattığınızda RAM kendiliğinden temizlenmiş olacaktır. Telefonunuzu tekrar kondisyonlu hali ile çalışmaya devam edecektir. iPhone telefonunuzun depolama alanının nasıl temizleneceğine dair iPhone depolama alanı arttırma isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Reklam

CPU-x İndir

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.