IPhone Kullananların Bilmesi Gereken Özellikler
Reklam
IPhone Kullananların Bilmesi Gereken Özellikler

IPhone Kullanıcılarının Bilmesi Gereken Özellikler

Dünya üzerinde milyonlarca IPhone kullanan insan var ve bizlerde bu insanların içerisindeyiz. Peki sahip olduğumuz IPhone telefonumuza ne kadar hakimiz ve onu ne kadar tanıyoruz? İşte 8 maddelik IPhone kullananların bilmesi gereken özellikler.

  1. Hesap makinesine girmeden hesap yapmak: bunun için Siri’yi kullanabilirsiniz. Siri’ye sorduğunuz herhangi bir hesaplama işleminde cevap alabilirsiniz.
  2. Müzik dinlerken uyuya kalmak: telefonumuzdan müzik dinlerken uyuya kalanlar için bir çözüm var. Apple cihazınızdan saat uygulamasını açıyoruz ve sayaca tıklıyoruz. Örneğin 1 saate ayarlıyoruz. Sonra sayaç bitince butonuna tıklayıp en alttan –çalmayı durdur- seçeneğine tıklıyoruz ve sayacı başlatıyoruz. Böylece müzik dinlerken uyuya kaldığımız zaman sayaç süresi dolduğunda müzik otomatik olarak kapanır.
  3. Çoklu fotoğraf silme: eğer sizde çok fotoğraf çekip silmekte zorlanıyorsanız tek tek fotoğraf silmek yerine daha kolay bir yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok basit. Galeriden bir fotoğrafı seçip parmağınızı kaldırmadan aşağı ve ya yukarı hareket ettirerek birden fazla fotoğraf seçebilirsiniz.
  4. Sayfada gezinirken sayfanın en başına dönmek: bunun için yapmanız gereken tek şey sayfada gezinirken kaydırarak sayfa başına dönmek yerine telefonun orta üst kısmında görünen saate tıklamanız. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde sayfa başına dönebilirsiniz.
  5. Büyük telefon kullananlar için: ekranın üst kısmına parmağınız yetişmediğinde ana ekran tuşuna bastırmadan iki kere tıklayarak ekranı yarıya indirebilirsiniz.
  6. Uzun metini okumak yerine dinleme: bu özelliği kullanabilmeniz için yapmanız gereken ekranı seslendir özelliğini açmanız. Bunu yaptıktan sonra gezinirken okumaya üşendiğiniz metni Siri’ye okutmak için iki parmağınızı aynı anda telefonun üst kısmından aşağıya doğru orta hızda çekmek. Böylece Siri ekrandaki metni okuyacaktır. Dilerseniz metin okuma hızını da ayarlayabilirsiniz.
  7. Konuştuğunuz metini yazıya dökme: telefonunuzun klavye bölümünün alt kısmında bulunan mikrofona tıklayıp konuşmaya başlayın. Böylece Siri sizin söylediğiniz kelimeleri yazıya dökecektir.
  8. Tek elle yazı yazma: klavyenizdeki emoji butonuna basılı tutup klavyenizi küçültüp sağa ya da sol köşeye alabilirsiniz.

Sonuç

Sizde sahip olduğunuz IPhone telefonunuzu tanıdıkça farklı ve pratik özelliklerini keşfettikçe bizimle paylaşın, biz de adınız ile birlikte bu başlık altında yayınlayalım.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.