Reklam

iPad modellerine kablolu veya kablosuz klavye mouse bağlanabilir mi?

Apple iPad modellerinde (yeni nesil modeller) kablolu veya kablosuz klavye mouse kullanabilirsiniz. Özellikle belirtme gereği duyuyoruz ki Bluetooth bağlantısı olmayan klavye mouse setlerini de usb alıcısı aracılığıyla kullanabilirsiniz.

AliExpress gibi yurt dışı alışveriş sitelerinden iPad’inizde kullanabileceğiniz çeşitli özelliklere sahip usb hublar temin edebilirsiniz.

iPad modelleri Type-C veya Lightning olarak iki çeşit bağlantı noktasına sahiptir. USB Hub tercih ederken bağlantı noktasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca kullandığınız iPad modelinin de çok eski bir model olmaması gerekir. iPad modellerinde Klavye Mouse desteği iPadOS sürümü ile desteklenmeye başladı. Bu yüzden eski bir iPad modeli kullanıyorsanız bu özelliklerden maalesef faydalanamazsınız. Hali hazırda kullanmakta olduğumuz USB hublarından bir tanesinin resmini ekliyoruz.

Reklam

iPad modellerinde USB bellek veya harici harddisk kullanılabilir mi?

iPad’inizde usb bellek veya harici disk çalıştırabilirsiniz. Harici disk çalıştırmak için dikkat edilmesi gereken husus, harici diskin güç kaynağı ile çalışmıyor olması gerekir. Aksi halde iPad üzerinde harici diskinizin içeriğine erişim sağlayamazsınız. Usb bellek veya harici disk çalıştırabilmek için elinizde usb hub olması gerekir. İlk başlık altında yer alan 3’lü usb hub ile kolaylıkla usb bellek veya harici diskinizi iPad‘e bağlayabilirsiniz. Şayet aynı anda birden fazla usb cihazı bağlamak isterseniz farklı hub modellerine göz atmanızda fayda olur.

iPad ekranı televizyona veya monitöre hdmi kablosu ile aktarılabilir mi?

iPad’inizin ekranını bir televizyona veya monitöre aktarmak için elinizde yukarıda söz ettiğimiz usb hubun olması gerekir. Bu sayede iPad’in ekranını televizyona gecikmesiz olarak yansıtabilirsiniz. Bu sayede klavye mouse yardımı ile iPad’inizi bilgisayar gibi kullanabilirsiniz.

iPad modellerinde MacBook için kullanılan hublar kullanılabilir mi?

Bu sorunun cevabıda kısmen evet. Type-c girişi olan bir iPad’e sahipseniz MacBook için üretilen tüm hubları iPad’inizde kullanabilirsiniz.

iPad modellerine çevrebirimleri bağlanabilir mi?

Yeni nesil tüm iPad modellerinde çevrebirimleri kullanılabilir.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.