İPad Air 4 inceleme ve kullanıcı yorumu
İPad Air 4 inceleme ve kullanıcı yorumu
Reklam

iPad Air 4 İnceleme ve Kullanıcı Yorumu

Merhaba yücebilgi takipçileri bu yazımızda sizlere iPad Air 4 e dair izlenimlerimizi anlatıyoruz. Biliyorsunuz iPad Air 4 modeli 2020 yılından tanıtıldı ve satışa sunuldu. İçerisinde iPhone 12 ailesinde kullanılan A14 bionic işlemciyi barındıran iPad Air 4 modeli oldukça akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Ekran olarak iPad Pro modellerinde gördüğümüz lamine yapıda ki ekran iPad Air 4 modelinde de kullanılmış. Buda ekran ile dokunmatik panel arasındaki ayrımın ayırt edilememesini sağlıyor. Biliyorsunuz ki iPad 8 veya daha aşağı modellerde ekran köşelerinde, ekran ile dokunmatik panel arasında siyah bir renk görülüyor. Lamine ekran ile bu siyahlık kullanıcıya gözükmüyor ve sanki direk olarak ekrana dokunuyormuş hissi uyandırıyor. Ayrıca true tone özelliğine sahip ekran renkleri olması gerektiği gibi gösteriyor. Ne abartılı nede daha soluk tam olarak olması gerektiği gibi. Özellikle fotoğraf düzenleme işleri ile uğraşanlar için bulunmaz bir nimet. Sevdiğimiz başka bir özelliği ise streo hoparlöre sahip oluşu. Ses hem net olarak geliyor hemde film izlerken sağdan ve soldan sizi içine çekiyor. Kamera konusuna değinecek olursak, iPad Air 4 kamerası maalesef cep telefonları kadar kaliteli resim çekemiyor. Ancak aydınlık ortamlarda iyi sonuçlar almanıza imkan sağlıyor. Evet donanımsal bu özellikleri bir kenara bırakarak kullanım deneyimine dair bilgiler paylaşalım.

Öncelikle bu yazının ve yazı içinde kullanılan görsellerin iPad Air 4 modeli ile oluşturulduğunu belirtelim. iPad Air 4 modeli iPadOS işletim sistemi ile geliyor. Yazının yazıldığı tarih itibariyle iPadOS 14.2 sürümüne sahibiz. iPad Air 4, sıradan bir tabletten ziyade kullanıcısına, bilgisayar kıvamında bir deneyim sunuyor. Safari internet tarayıcı ile görüntülediğiniz internet sayfaları masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi görüntülenerek, kusursuz bir internet sörfünün veya yönetiminin yanında bilgisayar deneyimi yaşamanızı sağlıyor. iPad üzerinden ziyaret edilen örnek bir internet sayfası görüntüsünü aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

iPad Air 4, Yüksek performans sunan işlemcisi ve 4 GB RAM ile birlikte çoklu görev yönetimini başarıyla yerine getirerek adeta kendisine hayran bırakıyor. Çoklu sekmeler, arka planda çalışan birbirinden farklı uygulamalar bir dokunuş ile kaldığınız yerden devam ediyor. Kusursuz yazılımı ile tekleme yaşamadan veya anlık takılmalar yaşamadan kullanıma devam edebilirsiniz.

Reklam

iPad Air 4, içerisinde barındırdığı a14 bionic işlemcisi ile sorunsuz performansın yanında kusursuz deneyim yaşamanızı sağlıyor. Uygulama mağazasında yer alan profesyonel seviyede ki uygulamalar sayesinde oldukça başarılı işler yapabilmek için iPad Air 4 size bütün imkanları sağlıyor.

iPad Air 4 modelinin ekran klavyesi ile dokunmatik bir klavyede yazı yazıyormuş hissi oldukça güzel. iPad Air 4’ünüzü masa üzerine koyarak ekran klavyesi ile keyifli yazılar yazabilir makaleler hazırlayabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi iPad Air 4 detaylı inceleme ve kullanıcı yorumu isimli yazımız iPad Air 4 modeli kullanılarak hazırlanmıştır.

iPad Air 4’ün şarj konusuna gelecek olursak içerisindeki batarya ile iPad OS 14.2 sürümünde makale yazmak suretiyle 9 saat civarı ekran süresi aldık. Ortalama bu fiyat aralığındaki bir bilgisayarın 3 saat kadar kullanım süresi sunduğunu düşünürsek oldukça iyi bir değer olduğunu söyleyebiliriz.

iPad Air 4 modelinde kullanılan lamine ekranın çok iyi bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz. Işık altında da oldukça iyi görünürlük sağlıyor. Ekranın parmak izi tuttuğunu söylersek yanlış olmaz. Çerçevelerin ince olması iPad’i kullanırken tam ekranmış hissine kapılmanızı sağlıyor. Film, dizi veya başkaca görsel içerikler izlemenin zevkine varmak bu ekran ile mümkün. Netflix gibi platformlarda çift hoparlör yardımı ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Apple Pencil gibi kalemler ile mükemmel hassasiyet seviyesinde çizimler yapın ve hayal gücünüzü veya yaptığınız işinizi konuştururun.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.