Reklam

İhale Komisyonunu Belirleme ve Oluşturmak

İhale Komisyonunu Belirlemek ve Oluşturmak için ilk önce İhaleyi yapacak olan 1 Başkan Kurumun Üst amirlerinden, 2 İşin Uzmanı Yapılacak olan konusunda ve ihale konusunda uzmanlığı olması gerekmektedir, 1 Mali Üye kurumun mali işler veya muhasebe biriminde çalışanlar olması gerekmektedir ve 1 Üye kurum personellerinde olmak üzere en az toplam 5 personel veya tek sayıda kişiden oluşmuş İhale Komisyonu Asıl Üye kadar da Yedek üye olmak üzere hepsinin görevlendirilmesi yapılarak İhale Yetkilisinin onayına sunulur.

İhale Komisyonları eksiksiz toplanması gerektiğinden seçilecek asil ve yedek üyelerin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Asil üyelerde olması gereken özelliklerin aynısı yedek üyelerde de bulunması gerekmektedir.

Asil üyenin yokluğunda yerine bakan yedek üye ihalenin sonuçlanmasına kadar olan sürede komisyon üyeliğine devam eder.

Reklam

İhale Komisyonunu Belirlemek ve Oluşturmak için ihaleyi yapan kurumda ihale komisyonu oluşturacak kadar personel bulunmaması halinde, ihale komisyonunun oluşabilmesi için 4734 Sayılı Kanun kapsamındaki diğer kurumlardan komisyona üye alınabilir.

İhale Komisyonları eksiksiz toplanmak zorundadırlar. İhale Komisyonu alacakları kararlarda çekimser kalamaz ve kararlar çoğunlukla alınır. İhale Komisyon Kararına karşı çıkan komisyon üyeleri gerekçelerini ihale komisyon kararına yazmak suretiyle imzalamaları gerekmektedir.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.