Http adresini https adresine yönlendirmek
Reklam

Günümüzde internet tarayıcıları ile SSL sertifikası olmayan ve HTTP protokolünü kullanan internet sitelerine giriş yaptığımızda tarayıcı tarafından adres satırında Güvenli Değil ibaresi ile karşılaşıyoruz. Bu Güvenli Değil uyarısını veya ibaresini kaldırarak Kilit İşareti ile Güvenli ibaresini eklemek için SSL sertifikasına sahip olmanız gerekir. SSL sertifikasına sahip olmanız halinde internet sitenizin adres satırındaki HTTP’yi HTTPS’ye yönlendirebilirsiniz.

SSL sertifikaları SSL hizmeti veren markalara göre farklılık göstermektedir. E-Ticaret üzerine inşaa edilen internet sitelerinde kaliteli SSL sertifikası kullanılması gerekir. SSL sertifikası ile internet sitesi üzerinden hizmet veren bir internet sitesinde veriler şifrelenerek akış sağlar. Bu durum kullanıcının ve internet sitesinin güvenliğini yüksek ölçüde arttırır.

HTTP’yi HTTPS’ye yönlendirmek için internet sitenizin ana dizinin içerisinde yer alan .htaccess dosyasının içerisine aşağıdaki yönlendirme satırlarını ekleyebilirsiniz. Bu sayede internet sitenizin HTTP adresi HTTPS adresine yönlendirilecek.

Reklam
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

İnternet sitenizin ana dizinin .htaccess dosyası mevcut değilse kendiniz dosyayı oluşturarak yukarıda ki satırları içerisine yazıp kayıt edebilirsiniz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.