PHP HTTP 500 Error Hatası ve Çözümü
PHP HTTP 500 Error Hatası ve Çözümü
Reklam

HTTP 500 Error Apache log : ‘file not found or unable to stat’ and others Hatası ve Çözümü

HTTP 500 Error hatasının sebeplerinden biri olan “not found or unable to stat” hatasının çözümü ile birlikte HTTP 500 Error hatası kolayca ortadan kalkar. HTTP 500 Error hatası server kaynaklıdır. HTTP 500 Error hatası yanlış yönlendirme, hatalı kod yazımı veya .htaccess dosyasında yapılan yanlış işlemlerden dolayı meydana gelebilir. Tüm bunların yanında başkaca nedenlerden dolayıda HTTP 500 Error hatası ile karşı karşıya gelebilirsiniz. 

HTTP 500 Error Apache log : ‘file.php not found or unable to stat’ and others hatası meydana geldiğinde web sitesinin ilgili sayfasına erişim sağlayamazsınız. Web sayfasına erişim sağlayabilmek için bahse konu hatanın giderilmesi gerekir. 

HTTP 500 Error Apache log : ‘file.php not found or unable to stat’ and others hatasının  ana sebebi görüntülenmek istenen dosyanın izinlerinin okuma ve yazmaya kapalı olmasıdır. Bu hatanın çözümü için dosya izinlerinin doğru bir şekilde ayarlanması gerekir. Bunun için ilgili dosyanın izinlerini CHMOD 755 şeklinde ayarlayabilirsiniz. Sorunu çözememeniz halinde gerekli desteği yorum bırakarak alabilirsiniz.

Reklam
Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.