HGS Kaçak Geçiş Sorgulama, HGS Kaçak Geçiş Ödeme
HGS Kaçak Geçiş Sorgulama, HGS Kaçak Geçiş Ödeme
Reklam

HGS Kaçak Geçiş Nasıl Sorgulanır? HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS Hızlı Geçiş Sistemi gişelerinden kaçak geçiş yapıldığında geçiş ücreti kurumun internet sitesi üzerinden ödenebilmektedir. HGS gişelerinden yapılan kaçak geçişler süresi içerisinde ödenmediği takdirde geçiş ücreti veya ücretleri katları halinde ceza olarak sisteme yansımaktadır. Bu nedenle HGS kartına sahip olmayan araçlar için HGS gişelerinden yapılan kaçak geçişlerin düzenli olarak web sayfası üzerinden takip edilmelidir. 

HGS Kaçak Geçiş Nasıl Ödenir?

HGS Hızlı Geçiş Sistemi gişelerinden yapılan kaçak geçişler Karayolları Genel Müdürlüğünün web sayfası üzerinden online olarak ödenebilir. Ödeme yapabilmek için Karayolları Genel Müdürlüğünün web sayfası üzerinden araç plakası hakkında geçiş ihlal sorgulaması yapılması gerekir. 

HGS Kaçak Geçiş Nasıl Sorgulanır? HGS Kaçak Geçiş Sorgulama – HGS İhlal Sorgulama

HGS kaçak geçiş nasıl sorgulanır, HGS kaçak geçiş sorgulama, HGS ihlal sorgulama sorularının cevabı oldukça basittir. İlk olarak Karayolları Genel Müdürlüğünün webihlaltakip.kgm.gov.tr web sayfasına giriş yapmanız gerekir. Açılan Geçiş İhlal Sorgulama ekranında plakanız ile sorgulama yapabilirsiniz. Geçiş ihlalinizin bulunması durumunda sorgulama sayfasında ihlal bilgileri listelenecektir. İhlal yapılan kayıt tablosunun sol tarafında bulunan ödeme butonuna tıklayarak online olarak geçiş ihlalinizin ödemesini yapabilirsiniz. Ödemelerinizin cezasız son ödeme tarihinden sonra ödenmesi halinde geçiş ihlaliniz cezalı hali ile sistemlere yansıtılacaktır. 

Reklam
Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.