Reklam

Covid 19 Test Sonucu Kaç Günder Çıkar?

Covid 19 test sonucu kaç günde çıkar? Covid 19 test sonucu ne zaman çıkar gibi soruların cevaplarını bu yazımızda yanıtlıyoruz.

Son günlerde yaşanan Covid 19 salgını nedeniyle artık pek çok kişi Covid 19 testi yaptırmakta ve test sonucunun kaç gün içerisinde çıkacağını merak etmektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde Covid 19 test sonucunun çıkması için beklenilmesi gereken tam bir tarih olmadığı görülmüştür. Ancak ortalama olarak gün verilebilmesi mümkündür. Covid 19 testi sonucu için beklenilmesi gereken süre yaklaşık olarak 2 ila 5 gün arasındadır.

Covid 19 testinin sonuçlanmasında farklı etmenler rol oynar. Test sonucunun çıkma süresi, özel hastane ve devlet hastanesine göre, yaşadığınız şehre göre farklılık gösterebilir. Nispeten sakin olan şehirlerde test sonuçları, kalabalık olan şehirlere göre daha erken çıkabilmektedir. Ayrıca özel hastanelerde yaptırılan Covid 19 test sonuçları yine devlet hastanelerine göre erken çıkabilmektedir.

Reklam

Yukarıda tahmini olarak verilen sürelerin Covid 19 Testinin sürüntü yoluyla yapılması halinde olduğunu belirtmek isteriz. Kan yolu ile yahut başkaca yollar ile yapılan testlerin sonuçlanmasına ilişkin elimizde veri olmadığından bu hususlara dair bilgi paylaşamı yapamamaktayız.

Hepimize Covid 19 dan uzak günler dileriz…

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.