Çin’den yapılan online alışverişlerde Covid-19 bulaşır mı?
Çin’den yapılan online alışverişlerde Covid-19 bulaşır mı?
Reklam

Merhaba değerli takipçilerimiz, bu yazımızda oldukça merak edilen Covid 19 virüsünün Çin ülkesinden gelen kargo paketi yoluyla bulaşıp bulaşmayacağının cevabını vermeye çalışacağız.

Çin üzerinden online alışveriş yaparak yaklaşık 10-20 gün aralığında elinize ulaşan kargo paketlerinden Covid 19 virüsünün bulaşması güç bir ihtimaldir. Şöyle Covid 19’un cansız yüzeylerde ortalam yaşam süresi yaklaşık 7 gün kadardır. Ancak buda kesin olarak belirlenememiştir. Çin’den gelen kargo paketlerinin yaklaşık geliş süresinin 10-20 gün civarında olduğunu düşünürsek, bu süre zarfında bir ihtimal paket üzerindeki Covid 19 virüsünün yaşam ihtimali yok denecek kadar azdır. Hatta yerel alışveriş sitelerinden yapılan kargo paketli alışverişlerde Covid 19 bulaşma riski ne kadar düşükse, Çin’den yapacağız alışveriş sonucu gelen kargo paketlerinden Covid 19 bulaşma riskide o kadar düşüktür.

Yinede her ihtimale karşı, gelen kargo paketinizi bir kaç gün boyunca evinizin boş bir odasında veya balkonunda muhafaza etmenizde fayda vardır.

Reklam

Bu yazıda yapılan anlatımlar bilgi niteliğinde olup, ortaya çıkabilecek sorunlardan dolayı hiç bir şekilde Yazarlar ve/ya site yönetimi olarak sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.