çevrimiçi müzik servisleri apple music, spotify, tidal, deezer, fizy
Reklam
çevrimiçi müzik servisleri apple music, spotify, tidal, deezer, fizy

Çevrimiçi Müzik Servisleri

Çevrimiçi müzik servisleri olan Apple Music, Spotify, Deezer, Tidal ve Fizy hakkında bilgilere yer verdik. Sizde kendinize uygun olan çevrimiçi müzik servislerinden birini tercih edebilir, yüksek kaliteli ve kesintisiz müziğin keyfine varabilirsiniz.

Çevrimiçi Müzik Servisi Apple Music

Apple Music Çevrimiçi Müzik Servisleri

Apple Music, adından da anlaşılacağı gibi Apple’ın ürettiği müzik servisidir. İlk 3 ay ücretsiz olarak sunulan servis sonrasında ücretsiz müzik dinleme hizmeti sunmuyor. 3 ay sonunda 13,99 TL/AYLIK ücrete tabidir. Bunun yanı sıra 20,99 TL/AYLIK ücret ile aile paketi hizmeti de sunmaktadır. Öğrencilere ise ayrı bir sürprizimiz var. Apple Music öğrenci olduğunuzu doğrulamak şartıyla (UNIDAYS ile) 6,99 TL/AYLIK üyelik seçeneği sunuyor. 256 kbps ses kalitesi sunan Apple Music 45 milyon şarkıyı bünyesinde barındırıyor. Apple Music’in kendi mağazası haricinde Google Play hizmeti de mevcut. Dilerseniz Android telefonunuzdan da indirip keyifle müzik dinleyebilirsiniz.

Çevrimiçi Müzik Servisi Spotify

Spotify Çevrimiçi Müzik Servisleri

Spotify, Apple’ın bu piyasadaki şüphesiz en büyük rakibi. İlk 3 ay 0,99 TL/AY ücret ile müzik dinleme hizmeti sunan Spotify, 3 ay sonunda 13,99 TL/AYLIK ücrete çevrimiçi müzik dinleme hizmeti sunuyor. Spotify aile paketi ise 5 kişilik aylık 20,99 TL/AYLIK ücrete sahip. Tabi ki bunun yanı sıra öğrenci hizmeti Apple Music’te olduğu gibi Spotify‘da 6,99 TL/AYLIK ücrete sahip. Apple Music’ten ayrılan avantajlı yönü ise ücretsiz versiyonunun bulunması. Bu sürümün reklamlı ve sınırlı olduğunu belirtmek gerek. Spotify’ın yayın kalitesi ise Premium üyelikte 320 kbps. Hem Android hem IOS uygulaması mevcut olan Spotify’ı hemen hemen her bilgisayardan indirip kurulum yapabilirsiniz. Ayrıca Playstation hizmeti de mevcut.

Reklam

Çevrimiçi Müzik Servisi Deezer

Deezer, Çevrimiçi müzik servisleri

Deezer, Spotify ve Apple Music kadar popüler olmasa da fiyat olarak hemen hemen aynı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. 3 ay için sadece 0,99 TL olan servis sonrasında 9,99 TL/AYLIK çevrimiçi müzik dinleme hizmeti veriyor. Deezer aile paketi ise 6 kişiye kadar 14,99 TL/AYLIK. Ücretsiz versiyonunda ise sadece Flow ve miksle özelliği mevcut. Extra olarak çocuklara özel profil mevcut.

Çevrimiçi Müzik Servisi Tidal

tidal, çevrimiçi müzik servisleri

Ülkemizde pek yaygın olmasa da dünyada geniş kitleye sahip olan TIDAL ünlü Hip-Hop müzisyeni Jay-Z’nin satın almış olduğu müzik platformu. Alışkın olduğunuz müzik hizmetlerinden farklı olarak Hi-Fi müzik hizmeti sunuyor.

Hi-Fi Müzik Nedir?

Müzikler kaliteden ödün vererek daha makul boyutlarda olması için MP3, WMA ve M4A formatlarında sıkıştırılıyor. TIDAL ise Flac kalitesinde yani sıkıştırılmamış olarak hizmet veriyor. Tidal, Flac kalitesinde 1411 kbit/s yayın yapıyor.

Üyelik ücreti diğer müzik platformlarından biraz yüksek olan TIDAL müzik kitaplığı bakımından (özellikle Türkçe müzik) biraz geride kalıyor. Yinede kaliteli ve kayıpsız çevrimiçi müziğin keyfine varmak adına hi-fi müzik hizmetini denemenizi tavsiye ederiz.

Fizy

fizy, çevrimiçi müzik servisleri

Bir diğer müzik platformu olan Fizy ise diğer platformlardan farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Aylık 15,99 TL/AY hizmet sunan uygulama Turkcell hat abonelerine özel kampanyalar ile geliyor.

Turkcell abonelerine özel fizy Premium

Mobil internet ücretsiz, Yüksek ses kalitesinde müzik, şarkı ve video klipler, canlı konserler, çevrimdışı özelliği ve en sevilen radyolar Aylık 13,99 TL, Yıllık alımlarda ise aylık 9,99 TL ile ücretlendiriliyor. Bunun yanı sıra şarkı veya albüm indirme, mobil internet harcamadan indirme hizmetleri sunuyor.

Aylık 50 Şarkı 12,99 TL/ay – Aylık 25 Şarkı 7,99 TL/ay – Haftalık 25 Şarkı 3,99 TL/ay

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.